TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Kleszczewo w sieci ZTM Poznań
TransInfo,pl - Opublikowano: 28.09.2017 16:56:04 1 komentarz
Komunikacyjna integracja Poznania i Gminy Kleszczewo

Z dniem 1 listopada 2017 roku transport publiczny Miasta Poznania i Gminy Kleszczewo zostanie zintegrowany. Zyskają przede wszystkim pasażerowie, którzy będą mogli podróżować pojazdami różnych przewoźników, pracujących na rzecz ZTM, na podstawie jednego biletu i tej samej taryfy .

Integracja systemu komunikacji zbiorowej Gminy Kleszczewo i Miasta Poznania to efekt zwieńczonej sukcesem wielomiesięcznej pracy.

- "Pierwszy duży krok do integracji poczyniliśmy na początku 2015 roku, kiedy to Kleszczewo zaczęło korzystać z systemu gminnego PEKA: karta stała się wówczas nośnikiem zarówno biletów ZTM, jak i naszej komunikacji – przypomina Bogdan Kemnitz, wójt Gminy Kleszczewo. – Teraz nadszedł czas na kolejny krok. Pełna integracja transportu ułatwi pasażerom przemieszczanie się, jest korzystna zarówno dla mieszkańców Gminy Kleszczewo, jak i Miasta Poznania.

Zintegrowany transport stanowi ułatwienie dla pasażerów, korzystają bowiem z jednego nośnika biletów okresowych (karta PEKA) i jednej taryfy biletowej. Klienci mają do wyboru możliwość opłacania przejazdów na podstawie biletów okresowych lub z tPortmonetki na karcie PEKA, na podstawie jednorazowych biletów czasowych w formie papierowej lub kasowanych poprzez aplikacje w telefonach komórkowych. Integracja podwyższa także standard komunikacji poprzez korzystną dla pasażerów modyfikację układu linii i rozkładów jazdy.

-"Zapewnienie atrakcyjnych warunków podróżowania transportem publicznym na obszarze aglomeracji oraz wzmocnienie pozycji komunikacji zbiorowej to nasze cele, a integracja transportu publicznego im sprzyja – mówi Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania. – Obszar, po którym można poruszać się na podstawie biletu ZTM stale się zwiększa: od stycznia 2015r. ze wspólnej komunikacji mogą korzystać pasażerowie z gmin Murowana Goślina i Czerwonak, od stycznia 2017 – Tarnowa Podgórnego, Kaźmierza i Dusznik, za miesiąc do wspólnego systemu "wejdą" Kleszczewo i Kostrzyn. Dodatkowo rozbudowaliśmy ofertę biletu Bus-Tramwaj-Kolej. Zależy nam na stworzeniu jak najbardziej spójnego i zharmonizowanego systemu publicznego transportu zbiorowego, oferującego podróżnym dogodną ofertę przewozową.

-"Zwiększanie zakresu przewozów pasażerów to jeden z konsekwentnie realizowanych celów – dodaje Piotr Snuszka, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego. – Od 1 listopada 2017r. ZTM będzie zarządzał transportem publicznym obejmującym Miasto Poznań oraz 18 gmin aglomeracji. Do systemu dołączą trzy nowe linie nr 431, 432 i 435, na których obowiązywać będzie taryfa opłat ZTM w Poznaniu. Jednocześnie, zmieniony zostanie rozkład jazdy linii nr 54 kursującej ze Spławia poprzez Szczepankowo do Franowa, której trasa pokrywa się częściowo z trasami nowych linii.

W gestii Gminy Kleszczewo pozostaną linie, których autobusy nie wjeżdżają do Poznania, tj. linie nr 488 (Markowice – Kleszczewo - Poklatki) i 489 (Kleszczewo – Swarzędz).

Linia nr 488 będzie linią bezpłatną, dzięki temu wszyscy mieszkańcy Gminy Kleszczewo za przejazd komunikacją publiczną w kierunku Poznania i z powrotem będą ponosić takie same koszty jak w strefie B. Na linii nr 489 obowiązywać będzie taryfa opłat ustalana przez Radę Gminy Kleszczewo. Nadal zachowają prawo do bezpłatnych przejazdów po terenie gminy Kleszczewo dzieci aż do ukończenia gimnazjum - w tym przypadku opłaty na kartach PEKA zostaną wniesione z budżetu Gminy.

Wykonawcą przewozów na liniach nr 431, 432 i 435, których organizatorem będzie ZTM w Poznaniu, jak również na liniach nr 488 i 489, zarządzanych przez Gminę Kleszczewo, będzie Zakład Komunalny w Kleszczewie Sp. z o.o.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
integracja
ZTM Poznań

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....