TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Kobieta na czele ZTM-u. Małgorzata Gutowska!
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 31.01.2019 18:00:14
Kobieta na czele ZTM-u. Małgorzata Gutowska!

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia (GZM), która od 1 stycznia br. przejęła organizację komunikacji miejskiej w regionie, wybrała szefową Zarządu Transportu Metropolitalnego (ZTM). Małgorzata Gutowska przez szereg lat pracowała m.in. w Arrivie.

O wyborze Gutowskiej poinformowała w czwartek Kamila Rożnowska z zespołu prasowego Metropolii. Nowa dyrektor ZTM pracowała od kilku miesięcy w departamencie komunikacji i transportu Metropolii, gdzie zajmowała się koncepcją rozwoju transportu i taryf.

Transportowy życiorys

Według informacji Rożnowskiej Gutowska zaczynała karierę zawodową jako główna księgowa (w firmie logistycznej), potem była m.in. prezesem zarządu i dyrektorem generalnym dwóch spółek należących do Arriva Bus Transport, następnie – przez osiem lat - pełniła funkcję dyrektora operacyjnego w jej regionie południowym.

-"Do jej zadań należało m.in. zarządzanie pracą ok. 900 osób, flotą ok. 400 autobusów oraz kreowanie nowych rozwiązań w zakresie optymalizacji siatki połączeń ok. 55 tys. kursów miesięcznie. Posiada również doświadczenie w zarządzaniu firmą w warunkach restrukturyzacji – w kontekście budowania nowych struktur, jak i łączenia istniejących spółek" - podała Rożnowska.

"Wiedza i doświadczenie pani Małgorzaty Gutowskiej sprawiają, że posiada ona predyspozycje zawodowe niezbędne do kierowania ZTM" - ocenił cytowany przez Rożnowską przewodniczący zarządu GZM Kazimierz Karolczak.

"Wyzwań przed nami sporo. Wśród nich są stworzenie nowej siatki połączeń, zmiany w taryfie oraz przygotowanie nowego systemu płatności, który za dwa lata będzie mógł płynnie zastąpić obecnie funkcjonujący system Śląskiej Karty Usług Publicznych" – dodał Karolczak.

Transparentność i zaufanie

Sama Gutowska podkreśliła wagę transparentności w jej działaniach - jako fundamentu sprawnie działającej organizacji.

-"To buduje zaufanie, które jest konieczne, aby móc podejmować kolejne wyzwania związane z rozwojem danego przedsiębiorstwa. To szczególnie istotne w branży związanej z transportem publicznym, którym codziennie podróżują tysiące osób" - zaznaczyła nowa szefowa ZTM.

Zgodnie z intencją 41 tworzących Metropolię miast i gmin, od nowego roku odpowiada ona – poprzez ZTM - za całość komunikacji miejskiej na swoim obszarze. Jednocześnie w ostatnich tygodniach prowadziła konkurs na nowego szefa ZTM. O rezygnacji dotychczasowego szefa ZTM, Marka Kopla, GZM informowała na początku grudnia.

Transport pod jednym szyldem

W pierwszym postępowaniu na nowego dyrektora ZTM zgłosiło się czterech kandydatów. Dwóch z nich spełniło wymogi formalne i zostało zaproszonych do rozmów kwalifikacyjnych i testu merytorycznego; żadna jednak nie spełniła oczekiwań. W drugim konkursie do etapu rozmów – przeprowadzonych w środę – weszły cztery osoby. Komisja konkursowa rekomendowała Gutowską; wskazanie to w czwartek zaakceptował zarząd GZM.

Dotychczasowy szef ZTM, Marek Kopel, pełnił funkcję do czwartku, 31 stycznia, by dokończyć proces przejmowania i integrowania trzech dotychczasowych związków komunikacyjnych w strukturach ZTM. Gutowska obejmie nowe stanowisko w piątek.

Od 1 stycznia 2019 r. wszystkie autobusy, tramwaje i trolejbusy funkcjonują w GZM pod jednym szyldem. ZTM przejął zadania dotychczasowych organizatorów – Komunikacyjnego Związku Komunalnego GOP, Miejskiego Zarządu Komunikacji w Tychach oraz Międzygminnego Związku Komunikacji Pasażerskiej w Tarnowskich Górach.

Metropolia ocenia, że z perspektywy pasażera przejęcie przez nią funkcjonowania komunikacji miejskiej odbywa się bez zakłóceń. Zachowały ważność dotychczasowe bilety, nie zmieniły się ich ceny. Nie ma również na razie zmian dot. rozkładów jazdy, numeracji linii tramwajowych lub autobusowych (z wyjątkiem wcześniejszych zmian numeracji niektórych linii tyskich, dublujących się wcześniej z KZK GOP), działania infolinii czy punktów obsługi.

Od 1 stycznia na biletach, przystankach czy pojazdach sukcesywnie zaczęły pojawiać się nowa nazwa i logo organizatora – ZTM.

Aby informować pasażerów o kwestiach wiążących się ze zmianą, GZM m.in. uruchomiła nową stronę internetową: metropoliaztm.pl. Zawiera ona informacje o rozkładach (unifikując rozkłady wszystkich dotychczasowych organizatorów), taryfie (wspólnej dla całej Metropolii), biletach czy Śląskiej Karcie Usług Publicznych.(PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
personalia
ZTM
GZM

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....