TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Koleją nieco taniej (tuż) za granicą IV: Mecklenburg-Vorpommern Ticket
LäNDERTICKET Tomasz Larczyński, TransInfo - Opublikowano: 14.07.2017 12:01:08
Koleją nieco taniej (tuż) za granicą IV: Mecklenburg-Vorpommern Ticket

Kontynuujemy cykl, w którym przybliżymy ciekawe kolejowe oferty taryfowe naszych sąsiadów, zwłaszcza w regionach graniczących z Polską. Dziś jednodniowy Mecklenburg-Vorpommern Ticket, czyli jedziemy na historyczną ziemię Wieletów i Obodrytów, na niemiecką część Pomorza i na tę polską też, jako że dojedziemy na nim do Świnoujścia i Szczecina, a nawet pojeździmy szczecińskimi tramwajami. Co oczywiście oznacza, że jest on szczególnie atrakcyjny dla osób zaczynających podróż z tych miast.

• Wszyscy operatorzy na sieci kolejowej kraju związkowego Meklemburgia-Pomorze Przednie, za wyjątkiem pociągów dalekobieżnych DB; a także:

• wiele linii wychodzące z tego kraju związkowego (w takim samym zakresie operatorów jak powyżej) – do Świnoujścia Centrum (RB23), Szczecina Głównego (RE4), Berlina (RE3 i 5), Hamburga (RE1), Ljubic (Lübeck, RE4); a także:

• w komunikacji miejskiej dwóch miast – Hamburga (cała aglomeracja) i Szczecina. Natomiast nie obowiązuje w żadnej komunikacji miejskiej samej Meklemburgii-Pomorza Przedniego (np. Roztoki-Rostock)

• Cena:


• Jak widać, cena znacząco spada wraz ze wzrostem liczby osób i w grupie 5-os. wynosi zaledwie 7,8 € za głowę, przy aż 23 € przy zakupie biletu dla 1 os.

• Przy zakupie biletu w wariancie dla 1 lub 2 os. (i tylko w takim) można dodatkowo bezpłatnie przewieźć dowolną liczbę własnych dzieci lub wnuków do 15 r.ż. W innych wariantach bezpłatnie podróżują tylko dzieci do 5 r.ż. (bez konieczności pokrewieństwa)

• Nie ma żadnych innych dalszych opustów (także ustawowych)

• Obowiązuje przez ok. 1 dzień, dokładnie od 9:00 do 3:00 rano następnego dnia. Wyjątkiem są weekendy i święta, kiedy ważność biletu zaczyna się od 0:00. Wyjątkiem są także cztery pociągi, w których obowiązuje przez cały tydzień już przed 9:00: RE 5350 i 5352 ze Szczecina Głównego oraz RE 5351 i 5353 z Pozdawilka (Pasewalk)

• Zakup w kasach biletowych, automatach lub przez Internet, jednak przy zakupie w kasach należy doliczyć 2 €. Bilety można zakupić także w kasach na stacji Szczecin Główny, płacąc złotymi z przeliczeniem cen po aktualnym kursie, z uwzględnieniem wspomnianej dopłaty 2 €. Bilety zakupione w Szczecinie są bezzwrotne

• Nie ma limitów liczby biletów, obowiązuje przez cały rok


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleją nieco taniej tuż za granicą
Niemcy
Meklemburgia-Pomorze Przednie
bilet wycieczkowy
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....