TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Kołobrzeg przygotowuje Kartę Mieszkańca
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 27.02.2019 09:30:19
Kołobrzeg szykuje się Kartę Mieszkańca

Program miejski Kołobrzeska Karta Mieszkańca zakłada stosowanie zniżek, ulg, preferencji dla osób uprawnionych. Na jego wprowadzenie i realizację zgodziła się Rada Miasta Kołobrzegu, przyjmując na wtorkowej - 26 lutego - sesji uchwałę w tej sprawie.

W dyskusji radni zwracali uwagę na brak informacji o grupie docelowej osób mogących skorzystać z KKM oraz o liczbie partnerów zainteresowanych włączeniem się w realizację programu. Wskazywali również na to, że nie przedstawiono im wartości planowanych do wprowadzenia zniżek i ulg. "Nie wiemy, ile miasto za nie zapłaci" – mówili.

-"To uchwała wprowadzająca, odpowiedzi będą się pojawiały podczas przyjmowania kolejnych uchwał. Ta musi mieć charakter ogólny" – zaznaczyła prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska, dodając, że wprowadzany program jest otwarty i założenie jest takie, by go w kolejnych latach rozszerzać.

Program KKM ma przyczynić się do wzrostu liczby mieszkańców Kołobrzegu, zwiększenia dochodów miasta i dostępności usług publicznych.

Jest kierowany do osób zameldowanych w Kołobrzegu lub zamieszkujących w nim i rozliczających podatek PIT w miejscowym urzędzie skarbowym (osiągnięcie dochodów nie jest wymagane), a także do ich dzieci.

Od wakacji

Karta wydawana będzie na wniosek. Swą dwuletnią ważność zyska nie wcześniej niż od 1 lipca 2019 r. Będzie uprawniać do korzystania z ulg, preferencji i zniżek, które zostaną określone w odrębnych uchwałach.

Jak wynika z uzasadnienia podjętej we wtorek uchwały, w pierwszej kolejności planuje się "wprowadzenie kołobrzeskiego becikowego, bezpłatnych badań mammograficznych dla kobiet po 40. roku życia, ulg w komunikacji miejskiej".

Mowa jest w nim także o bezpłatnym nauczaniu, wychowaniu i opiece przedszkolnej, wyznaczeniu miejsc postojowych wyłącznie dla kołobrzeżan, wprowadzeniu ulg i rabatów u usługodawców w sklepach i gastronomii, przyznaniu stypendiów dla uzdolnionej młodzieży, preferencyjnym dostępie do oferty Regionalnego Centrum Kultury, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego, a także zapewnieniu wakacyjnej opieki dla dzieci.

W tegorocznym budżecie Kołobrzegu na wprowadzenie i realizację programu zarezerwowano 1 mln zł.

Wdrożenie Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca było głównym punktem programu wyborczego w ubiegłorocznych wyborach samorządowych "Kołobrzeskich Razem". To ich kandydatka na prezydenta Kołobrzegu Anna Mieczkowska wygrała wybory. W radzie miasta zdobyli 10 mandatów. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
karta
bilet
Kołobrzeg

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....