TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Kontrola biletów: w Białymstoku Jarhead. KZK GOP czeka na oferty
TransInfo,pl - Opublikowano: 01.03.2018 10:17:35
Kontrola biletów: w Białymstoku Jarhead. KZK GOP czeka na oferty

KZK GOP bierze się za windykację należności od gapowiczów i w tym celu ogłosiło właśnie przetarg. Do sytuacji gapowiczów z okręgu górnośląskiego powrócimy jednak w dalszej części artykułu. Najpierw przejdziemy do Białegostoku, który w podobnym czasie poinformował o udzieleniu zamówienia na ochronę pasażerów i autobusów Białostockiej Komunikacji Miejskiej, kontrolę biletów oraz nakładanie opłat dodatkowych w przypadku stwierdzenia braku opłaty za przejazd.

Spośród trzech złożonych w Białym stoku ofert najlepsza okazała się propozycja konsorcjum Jarhead Sp. z o.o. i Jarhead Kamil Stankiewicz. Opiewa ona na kwotę ponad 518 tys. zł. Jarhead będzie świadczył swoje usługi na rzecz miasta przez 2 lata począwszy od 10 marca. Działania w zakresie ochrony pasażerów, autobusów i kontroli biletów obejmą:

- przeprowadzenie kontroli dokumentów przewozu pasażerów przebywających w autobusach nocnej komunikacji miejskiej,

- nakładanie opłat dodatkowych w przypadku stwierdzenia braku odpowiedniego dokumentu przewozu lub dokumentu uprawniającego do przejazdów bezpłatnych lub ulgowych,

- ochronę przed dewastacją autobusów nocnej komunikacji miejskiej i urządzeń przystankowych,

- zapobieganie aktom przemocy i rozboju, wykroczeniom przeciwko porządkowi publicznemu w nadzorowanych autobusach komunikacji miejskiej, na przystankach. W przypadku zaistnienia zdarzenia – ochrona będzie miała obowiązek interwencji, ujęcia sprawcy i przekazania go organom ścigania,

- bezpośrednią obserwację przebiegu usług przewozu pasażerów, mającą na celu zatrzymanie i przekazanie organom ścigania osób dokonujących kradzieży kieszonkowych w autobusach nocnej komunikacji miejskiej lub na przystankach, a także osób dokonujących dewastacji lub innych aktów wandalizmu.

Powyższe czynności mają być wykonywane przez 12 patroli dwuosobowych w każdy piątek i sobotę w godzinach od 23:30 do 4:30, tj. po 2 osoby na każdy z 12 autobusów. Podczas realizacji usługi ochrony pracownicy będą korzystać z odzieży i identyfikatorów zapewnionych przez Jarhead. Dodatkowo podczas przeprowadzania kontroli i wystawiania opłat dodatkowych pracownicy wykonawcy muszą dysponować upoważnieniami ze zdjęciem i numerem służbowym, które dostarczy miasto. Pracowników ochrony powinna cechować wysoka kultura osobista oraz poprawność w kontaktach międzyludzkich.

Kontrolerski przetarg KZK GOP

Wracamy do KZK GOP i sytuacji gapowiczów, którzy do tej pory nie uregulowali swoich zobowiązań względem organizatora transportu. KZK GOP szuka podmiotu, który zajmie się windykacją należności pochodzących z tytułu nałożonych opłat dodatkowych za jazdę bez ważnego biletu środkami komunikacji miejskiej. Zamawiający przez okres 5 miesięcy od daty zawarcia umowy będzie przekazywał zwycięzcy przetargu listę dłużników wraz z kwotą niezapłaconych należności do windykowania. Pierwsza lista, zawierająca nie więcej niż 80.000 opłat dodatkowych zostanie przekazana wykonawcy w terminie 21 dni od dnia zawarcia umowy, a kolejne listy, każda zawierająca nie więcej niż 50.000 opłat dodatkowych będą sukcesywnie przekazywane w następnych 4 miesiącach do 5. dnia każdego miesiąca lub w terminie uzgodnionym przez strony umowy. Windykacja będzie polegała na wysyłaniu do dłużników wezwań do zapłaty oraz kontaktu z nimi w celu uregulowania należności wobec KZK GOP. Wykonawca może ściągać długi wyłącznie na drodze pozasądowej. O tym kto będzie chciał egzekwować należności od gapowiczów dowiemy się 2 marca, kiedy przewidziano otwarcie ofert.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
bilet
kontrola
BKM Białystok
KZK GOP
Jarhead

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....