TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Kraków i Gdynia zniosły opłaty parkingowe. Poznań mówi "nie"
- Opublikowano: 16.03.2020 18:00:00
Kraków i Gdynia zniosły opłaty parkingowe. Poznań mówi "nie"

-"Nie będzie zawieszenia poboru opłat w strefie płatnego parkowania na wzór Gdyni czy Krakowa – poinformował 16 marca prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Jak wyjaśnił, ta decyzja jest podyktowana dbałością o finanse miasta.

W niedzielę prezydent Gdyni Wojciech Szczurek poinformował, że zawiesza pobór opłat w strefie płatnego parkowania. Jak argumentował, pozwoli to ograniczyć dotykanie parkomatów oraz umożliwi dojazd samochodem tym, którzy normalnie dojeżdżają komunikacją miejską.

W sobotę na zawieszenie poboru opłat w strefie płatnego parkowania zdecydowały się też władze Krakowa.

Mówi Poznań

Jacek Jaśkowiak poinformował w poniedziałek w czasie konferencji prasowej, że miasto nie rozważa wprowadzenia czasowej rezygnacji z opłat za parkowanie.

"Nie chcielibyśmy takich sytuacji, w których dzisiaj zwolnimy z konkretnych opłat, a potem się okaże, że zabraknie nam na świadczenia socjalne, na to, żeby wspomóc tych, którzy ucierpieli w czasie tego trudnego okresu. Nie mamy wątpliwości, że będzie konieczna korekta budżetu miasta, że będą niższe wpływy z PIT. Jeżeli teraz będziemy wydawać pieniądze na rzeczy, które nie są absolutnie niezbędne, to potem może zabraknąć na to, co będzie bardzo potrzebne. W związku z tym teraz bardzo roztropnie wydajemy pieniądze czy podejmujemy decyzje dotyczące zwolnienia z jakichkolwiek opłat" – powiedział Jaśkowiak.

Prezydent podkreślił, że utrzymanie opłat w strefie płatnego parkowania pozwoli też osobom, które są zmuszone przyjechać do centrum, znaleźć miejsce parkingowe. Dodał, że w kwestii wprowadzania ewentualnych ulg czy zwolnień jest w kontakcie z włodarzami innych dużych miast.

"Rozmawiałem wczoraj na ten temat z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim, również jestem w kontakcie z prezydent Łodzi Hanną Zdanowską. Chcemy pewne działania, takie jak właśnie potencjalne zwolnienia z opłat w strefie płatnego parkowania, koordynować wspólnie" – powiedział.

Korekta rozkładu

Prezydent miasta poinformował też, że przygotowywane są dalsze korekty rozkładu jazdy komunikacji miejskiej. Od poniedziałku w Poznaniu rzadziej niż do tej pory kursują autobusy i tramwaje; kursy głównych miejskich linii autobusowych odbywają się średnio co 15 minut, tramwajów – co 12 minut. Jaśkowiak wyjaśnił, że przy wprowadzaniu korekt brana jest pod uwagę konieczność utrzymania optymalnego zapełnienia pojazdów – zwłaszcza w godzinach, w których poznaniacy jadą do swoich zakładów pracy lub wracają do domów.

"Być może dokonamy pewnej korekty w taki sposób, żeby do zakładów pracy, w których jest większe zatrudnienie, przekierować dodatkowe autobusy lub tramwaje. Z drugiej strony chodzi nam o to, by te pojazdy nie woziły tylko powietrza, by nie było zbędnych wydatków" – powiedział.

Prezydent Poznania poinformował też, że miasto chce wesprzeć podmioty, które ucierpiały wskutek regulacji związanych z ograniczeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa.

"Mam tu na myśli hotele, restauracje, puby i te wszystkie placówki w centrach handlowych, których działalność została wyłączona. Chcemy do tych przedsiębiorstw i pracowników wyciągnąć rękę; w tej chwili analizujemy, co można zrobić" – powiedział Jaśkowiak.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
parking
Poznań

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....