TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Kraków wybiera kontrolerów i unieważnia windykację gapowiczów
TransInfo.pl - Opublikowano: 17.12.2019 18:00:25
Kraków powtórzy przetarg na windykację gapowiczów

Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie rozstrzygnął dwuczęściowy przetarg na świadczenie usługi kontroli dokumentów przewozu (część 1) oraz na prowadzenie windykacji i egzekucji należności (część 2).

Pozytywny finał nastąpił jednak tylko w przypadku pierwszej części. Tutaj ZTP zdecydował o wyborze Zakładów Wielobranżowych "Renoma" Sp. z o.o. z Sopotu.

Firma będzie sprawdzała bilety pasażerów komunikacji miejskiej w Krakowie przez okres 24 miesięcy za cenę 20 606 982,12 PLN.

Jednocześnie zamawiający unieważnił przetarg w części 2, bowiem kwota, którą zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w tej części wynosi 19 415 000,00 zł brutto, tymczasem oferta z najniższą ceną (również Renoma) zawierała cenę 42 154 560,00 zł.

Zamawiający nie miał możliwości zwiększenia kwoty, którą zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia do ponad dwukrotnie wyższego poziomu. Teraz przyszedł czas na powtórkę unieważnionej części. Umowa z wykonawcą ma zostać podpisana na okres 24 miesięcy.

Windykacja należności

Windykacja należności ma dotyczyć należności powstałych z tytułu wystawienia wezwań do zapłaty opłat dodatkowych i należności przewozowych. W tym ma zawierać się windykacja przedsądowa polegająca na dokonywaniu czynności przewidzianych przepisami prawa, zmierzających do odzyskania od dłużników należności wraz z ustawowymi odsetkami, jak również windykacja prowadzona poprzez wnoszenie w imieniu ZTP pozwów do sądu oraz występowanie przed sądem w imieniu zamawiającego, a następnie kierowanie wniosków egzekucyjnych do komornika, zgodnie z przepisami kodeksu postępowania cywilnego.

Do obowiązków wykonawcy należeć ma windykacja należności powstałych w okresie obowiązywania umowy oraz kontynuacja windykacji należności powstałych w okresie od 1 lutego 2016 roku do 31 stycznia 2020 roku. Wskaźnik ściągalności (obliczany w skali półrocznej jako stosunek liczby należności wyegzekwowanych w tym okresie przez wykonawcę do liczby należności przekazanych w tym okresie wykonawcy do wyegzekwowania) nie może być niższy niż 15 % (przy czym parametr ten stanowi kryterium oceny ofert).

Długi gapowiczów

Przy okazji ZTP podał, że spośród należności powstałych w okresie od 1 stycznia 2016 roku, pozostających w windykacji według stanu na dzień 10 października:

- 27 596 wezwań było nieopłaconych i opłaconych częściowo bez pozwu oraz wniosku do komornika (w tym osoby bez adresu oraz uznane za nieściągalne),

- 26 572 spraw zostało skierowanych do sądu, nieopłaconych i opłaconych częściowo bez wniosku do komornika,

- 2 194 spraw zostało skierowanych do sądu - nieopłaconych i opłaconych częściowo, które zostały skierowane do komornika.

ZTP wskazał również, że obecnie realizowana jest miesięczna liczba kontroli na poziomie 15 000 w roku szkolnym i 10 500 w okresie wakacyjnym. Z kolei miesięczna liczba nałożeń wynosi 6 000 w roku szkolnym i 4 200 w okresie wakacyjnym.

Warunki przetargu

ZTP tym razem czeka na oferty od wykonawców do dnia 7 stycznia. Zamawiający przewidział dwa kryteria oceny ofert - cenę (60%) i wskaźnik ściągalności (40%).
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
kontroler
wierzytelność
Kraków
Wierzyciel
Renoma

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....