TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Kraków: Zmiany w Strefie Płatnego Parkowania
TransInfo.pl - Opublikowano: 07.09.2017 12:33:37
Kraków: Zmiany w Strefie Płatnego Parkowania

W najbliższym czasie w krakowskiej Strefie Płatnego Parkowania wejdą w życie zmiany, które uporządkują sposób organizacji parkowania z korzyścią dla pieszych.

Korekta, której organizacją zajmuje się ZIKiT, jest wynikiem wprowadzenia w życie zaleceń pokontrolnych Wojewody Małopolskiego nakazującego doprowadzenia strefy do zgodności z przepisami. Wprowadzenie nowej organizacji ruchu w strefie wzbudza protesty, jednak ZIKiT, jako jednostka administracji samorządowej jest zobligowana do działania w świetle obowiązującego prawa – nawet jeżeli rozumie emocje stojące za organizatorami tych protestów.

Staramy się zmienić strefę w taki sposób, aby korzystanie z niej było możliwie najwygodniejsze dla wszystkich – i dla kierowców i dla pieszych. Wykorzystujemy wszystkie mieszczące się w ramach prawa metody by zachować możliwie najwięcej miejsc postojowych i jednocześnie zrealizować nałożony na nas obowiązek – informuje ZIKiT.

Zmiany polegają przede wszystkim na wprowadzeniu nowej systemowej organizacji ruchu. Gdybyśmy ograniczyli się do prostej likwidacji miejsc parkingowych tam, gdzie chodnik ma mniej niż 2 metry szerokości przeznaczonej dla pieszych, oznaczałoby to likwidację nawet 5000 – 6000 miejsc postojowych. Dzięki zmianom w organizacji ruchu udało się nam ograniczyć tę liczbę o połowę

ZIKiT planował również wprowadzenie licznych tzw. "stref zielonych" w miejscach o najmniejszej liczbie miejsc parkingowych, do których mogliby wjechać i parkować tylko mieszkańcy danej podstrefy SPP. Niestety podczas konsultacji wąska grupa aktywistów z Podgórza, organizujących dziś protesty przekonała wielu mieszkańców aby odrzucili to rozwiązanie. Osoby które doprowadziły do odrzucenia tej skierowanej do mieszkańców oferty parkingowej dziś rozwieszają ulotki w których alarmują, że miasto nie ma oferty parkingowej dla mieszkańców w związku ze zmianami w parkowaniu! Zielone strefy powstaną póki co tylko w Dzielnicy I, gdzie mieszkańcy podczas konsultacji wyrazili największe poparcie proponowanym przez ZIKiT rozwiązaniom.

Poza staraniami w zakresie zachowania przestrzeni do parkowania ZIKiT planuje również wzmocnienie komunikacji zbiorowej kursującej przez Strefę Płatnego Parkowania, jako alternatywy dla przemieszczania się samochodem, a także wprowadzenie zmian w zakresie możliwości nabywania abonamentów w Strefie Płatnego Parkowania, które mają na celu maksymalne zabezpieczenie interesu mieszkańców.

Staramy się również umożliwić zarówno wjazd jak i parkowanie samochodów dostawczych, aby lokalne sklepy i punkty usługowe mogły funkcjonować bez przeszkód. Jednak w tym wypadku również musimy się przede wszystkim stosować do obowiązujących przepisów – dodaje ZIKiT.

Zarzucano nam również likwidację kopert dla osób niepełnosprawnych. W wyniku nowej organizacji funkcjonowania strefy liczba niebieskich kopert ulegnie zwiększeniu. Natomiast w niektórych miejscach trzeba je przesunąć, aby dostosować ich położenie do obowiązujących przepisów. Z powyższego wynika, że zmiany w Strefie Płatnego Parkowania są nieuniknione, natomiast ich zakres jest wynikiem maksymalnego dążenia ZIKiT-u do wygody zarówno mieszkańców strefy jak i wszystkich mieszkańców Krakowa – dodaje Zarząd.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZIKiT Kraków
parking

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....