TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Krakowskie przystanki Filharmonia i Plac Inwalidów w nowej odsłonie
ZIKIT TransInfo.pl - Opublikowano: 22.12.2017 13:43:07
Krakowskie przystanki Filharmonia i Plac Inwalidów w nowej odsłonie (foto: ZIKiT)

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie poinformował, że od początku grudnia br. pasażerowie krakowskiej Komunikacji Miejskiej mogą podziwiać przystanki Filharmonia i Plac Inwalidów w nowej, artystycznej szacie.

Głównym motywem wizualnym jest w obu przypadkach twórczość i osoba Stanisława Wyspiańskiego. Do tej pory przystanek znajdujący się przy Filharmonii Krakowskiej inspirowany był witrażami artysty, które znajdują się w pobliskiej Bazylice Franciszkanów. Natomiast przystanek Plac Inwalidów zapraszał podróżnych do zapoznania się z przepiękną, baśniową wręcz wizją Wyspiańskiego w postaci obrazu "Poranek pod Wawelem". Obecnie, omawiane wiaty przystankowe przykuwają uwagę odbiorców jeszcze ciekawszą, multimedialną odsłoną.

Prezentowane są na nich reprodukcje dzieł Stanisława Wyspiańskiego, inspirujące i zachęcające do "uruchomienia zmysłów". Oczekujący pasażerowie, dzięki wbudowanym w wiaty urządzeniom mp3, mogą wysłuchać przewodnika oraz poczuć zapach kwiatów, nawiązujący do motywów pojawiających się w polichromiach i witrażach krakowskiego twórcy.

Wiaty w Krakowie zyskały nowy image z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w kwietniu br. Wtedy to w mieście pojawiło się sześć multimedialnych Przystanków Literackich Miasta Literatury UNESCO. Oprócz przystanków Filharmonia i Plac Inwalidów w projekcie zostały wtedy ujęte także: TAURON Arena Kraków Wieczysta; Centrum Kongresowe ICE przy Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha; Osiedle Jagiellońskie w stronę Ronda Hipokratesa; Rondo Matecznego.

Tym razem zmiana ekspozycji na dwóch wybranych wiatach miała zwrócić uwagę mieszkańców na wyjątkową wystawę: Wyspiański w Muzeum Narodowym w Krakowie. Z tego powodu wystrój przystanków został zaaranżowany fragmentami dzieł Stanisława Wyspiańskiego. Każda z wiat wyposażona została w WiFi. Po zainicjowaniu połączenia internetowego pojawia się landing page Przystanek Wyspiański, z której można pobrać m.in. dedykowane wystawie materiały.

Ogromnie cieszy nas fakt, że możemy wspierać tak wspaniały projekt. Jest to naprawdę interesująca inicjatywa, która promuje nasze Miasto i niesie wiedzę o sztuce oraz artystach Krakowa w sposób nowoczesny i niebanalny. Mamy nadzieję, że spodoba się ona mieszkańcom, a przy okazji umili oczekiwanie wszystkim pasażerom korzystającym z multimedialnych przystanków - powiedział Andrzej Mikołajewski, Dyrektor Naczelny w Zarządzie Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.

Pomysłodawcą i Mecenasem projektu "Przystanek Wyspiański" jest firma AMS – partner Muzeum Narodowego w Krakowie. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu jako organizator transportu w mieście wspiera tę akcję.

Z uwagi na 110 rocznicę śmierci Stanisława Wyspiańskiego takie wyjątkowe przystanki pojawiły się również w: Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Gdańsku, Warszawie oraz Wrocławiu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZIKiT Kraków
Kraków
przystanek

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....