TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|







Dane szczegółowe














Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemu



Profile społecznościowe




Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|







Dane szczegółowe













Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemu



Profile społecznościowe




Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane











Profile społecznościowe



Dodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Linie Sezonowe 2016: Lublin z podwójną propozycją
TransInfo.pl - Opublikowano: 20.06.2016 16:29:21
fot. MPK Lublin

W okresie wakacyjnym lubelski Zarząd Transportu Miejskiego zaprasza do odbycia niezapomnianej podróży w przeszłość i poznania Lublina z nietypowej perspektywy ? z pokładu zabytkowych pojazdów. Tak jak w ubiegłym roku obok trolejbusu Ziutek, na linii turystycznej będzie kursować także autobus Jelcz 272 MEX o imieniu Gutek. 3 lipca rusza szósty już sezon wakacyjnej linii turystycznej.

W tym roku tematem przewodnim w Gutku będzie sport oraz turystyka. Z kolei podróżując Ziutkiem będzie można się dowiedzieć o historii i zabytkach Lublina znajdujących się na trasie jego przejazdu. Linia będzie kursować w każdą wakacyjną niedzielę. Trolejbus i autobus odjeżdżać będą ze wspólnego przystankuBrama Krakowska 04 na ul. Królewskiejo godzinach:15:00, 16:00 oraz 17:00.

Trasa autobusu Gutek:

Królewska(przystanek Brama Krakowska 04) ? Zamojska ? Al. Zygmuntowskie ? al. Piłsudskiego ? Narutowicza ? Głęboka ? Sowińskiego ? Al. Racławickie ? Długosza ? Leszczyńskiego ? al. Solidarności ? Wodopojna ?Królewska (przystanek Brama Krakowska 04)

Trasa trolejbusu Ziutek:

Królewska(przystanek Brama Krakowska 04) ? al. Unii Lubelskiej ? Fabryczna ? Wolska ? Kunickiego ? Zemborzycka ? Diamentowa ? Krochmalna ? Stadionowa ? Lubelskiego Lipca 80 ? Wolska ? Fabryczna ? Unii Lubelskiej ? Podzamcze ? Unicka ? Chodźki ?Królewska (przystanek Brama Krakowska 04)

Na trasie pojazdy będą mijać wiele zabytków i miejsc istotnych dla historii Lublina, a przewodnik opowie pasażerom o obiektach, które widać za oknem. Dodatkowo, zainteresowani będą mogli zgłębić tajniki dotyczące popularnych trajtków i ?ogórków?. O historii tych pojazdów będą mówić członkowie Lubelskiego Towarzystwa Ekologicznej Komunikacji. Przejażdżka będzie trwać około 50 minut.

Na linii ?T? obowiązują wszystkie rodzaje i ceny biletów oraz uprawnienia do przejazdów bezpłatnych i ulgowych zgodnie z aktualną taryfą oraz obowiązującą uchwałą i stosowanymi ustawami.U konduktora będzie można nabyć bilety czasowe 30-minutowe normalne i ulgowe w cenach: 3,20 zł i 1,60 zł.

Linia turystyczna ?T? to wspólny projekt Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie, Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, Lubelskiego Towarzystwa Ekologicznej Komunikacji oraz Lubelskiego Stowarzyszenia Pilotów i Przewodników Turystycznych ?Pogranicze?.

Linia ?T?, w swoim obecnym kształcie, kursuje od 2010 roku. W latach 2010?2013 była obsługiwana turystycznym trolejbusem Ziutek, z kolei w roku 2014 do obsługi został skierowany autobus Ikarus. Od początku funkcjonowania linia cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem zarówno ze strony turystów, jak i mieszkańców. W ubiegłym sezonie skorzystało z niej ponad 1400 osób.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZTM Lublin
MPK Lublin
LTEK
Linie Sezonowe 2016

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....