TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Łódzka komunikacja w 2019: Rośnie sprzedaż biletów
TransInfo.pl - Opublikowano: 22.01.2020 18:00:09
Łódź podsumowuje komunikację 2019: Rośnie sprzedaż biletów; fot. UM Łódź

Systematycznie rośnie sprzedaż biletów i liczba pasażerów korzystających z usług Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Łodzi – wynika z danych przedstawionych w środę przez Zarząd Dróg i Transportu (ZDiT). W ubiegłym roku sprzedano ponad 27 mln biletów czasowych i przeszło milion okresowych.

-"Od 2017 roku, czyli od momentu wprowadzenia w Łodzi tzw. rewolucji komunikacyjnej odnotowujemy tendencję wzrostową w sprzedaży biletów. Zainteresowanie usługami MPK-Łódź wzrosło. W sprzedaży biletów czasowych zanotowaliśmy wzrost o milion sztuk, a w biletach okresowych zwiększyła się z 1 mln do 1 mln 100 tys. sztuk, czyli o 10 procent" – podkreślił podczas środowej konferencji prasowej radny miejski Marcin Hencz.

Biletowe preferencje

Przedstawione przez niego dane dotyczą porównania roku 2017 i 2019. W ubiegłym roku sprzedano 27,5 mln biletów czasowych i 1 mln 134 tys. biletów okresowych. Podkreślono, że łodzianie coraz chętniej korzystają z biletów długoterminowych oraz biletów kupowanych w biletomatach i aplikacjach mobilnych.

Porównując lata 2018-2019 sprzedaż migawek przez internet wzrosła o 2 proc. i stanowi obecnie 9 proc. wszystkich kupionych biletów okresowych.

Średnio według wyliczeń, dziennie transportem zbiorowym w Łodzi podróżuje ok. 750 tys. pasażerów, a rocznie ponad 300 mln.

-"Te dane mówią wprost, że w Łodzi nie można mówić o zapaści komunikacyjnej. Jest wręcz przeciwnie, coraz więcej mieszkańców pozytywnie odbiera komunikację publiczną i chce nią jeździć" – podsumował Hencz.

Transportowe inwestycje

Zdaniem Macieja Sobieraja z ZDiT wpływ na wzrost korzystających z usług MPK-Łódź miała modernizacja trasy W-Z, łączącej dwa największe łódzkie osiedla Widzew Wschód i Retkinię. W ramach tej inwestycji m.in. wydłużono linię tramwajową na osiedla Olechów i Janów.

-"W minione wakacje przeprowadziliśmy ankietę wśród pasażerów MPK-Łódź i na podstawie tych badań możemy powiedzieć, że 70 proc. z nich ocenia komunikację miejską, jako dobrą lub raczej dobrą. Mamy grupę ok. 20 proc., która ocenia ją średnio, ale ocen negatywnych jest stosunkowo niewiele" – zapewnił Sobieraj.

Dodał, że 74 proc. badanych poleciłoby innym korzystanie z transportu zbiorowego, co - jak ocenił – pokazuje, że komunikacja miejska jest odbierana w Łodzi dobrze. "To nie oznacza, że nie stoją przed nami wyzwania, takie jak nowe inwestycje, remonty, ulepszanie taboru i oferty. Nad tym w najbliższych latach miasto Łódź będzie pracować" – zadeklarował. (PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rynek
Łódź

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....