TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Lubelscy Seniorzy pojadą komunikacją miejską za darmo
- Opublikowano: 01.03.2019 12:50:32
Lubelscy Seniorzy pojadą komunikacją miejską za darmo (foto: UM Lublin)

Lubelscy Radni przegłosowali projekt uchwały dotyczący rozszerzenia uprawnień do bezpłatnych przejazdów dla osób, które ukończyły 65 rok życia na sesji 28 lutego.

Wcześniej taka ulga obejmowała seniorów w wieku od 70 lat. Szacunkowo z uprawnienia skorzysta około 23 tysiące osób. Roczny koszt to ok. 8 mln zł

Lublin coraz bardziej otwiera się na seniorów, oferując im coraz nowszy katalog udogodnień i usług. Wprowadzając darmowe przejazdy komunikacją miejską dla osób powyżej 65 roku życia stajemy się pionierem wśród dużych miast w tym zakresie. Dzięki takim narzędziom jak Lubelska Karta Seniora, Kluby Seniora czy liczne imprezy okolicznościowe promujemy aktywność wśród starszych mieszkańców naszego miasta. Bezpłatna podróż komunikacją miejską odciąży budżet oraz pozwoli seniorom na większą swobodę w dotarciu do celu – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Zapisy uchwały nie wprowadzają ograniczeń ze względu na miejsce zamieszkania. Ulga obejmować będzie wszystkie osoby, które ukończyły 65 rok życia, z uprawnienia będą mogli korzystać więc mieszkańcy innych miejscowości. Uchwała wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego. Zmiany będą mogły wejść w życie najpóźniej 1 kwietnia.

Od 1 stycznia 2018 roku z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską korzystają uczniowie publicznych i niepublicznych szkół podstawowych i gimnazjów prowadzonych przez Gminę Lublin. Ulga obowiązuje do ukończenia 16 roku życia. Bezpłatnie środkami transportu publicznego podróżować mogą także dzieci, osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności, osoby słabowidzące z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności oraz weterani wojenni.

Z badań przeprowadzonych przez Zarząd Transportu Miejskiego wynika, że wśród osób korzystających z uprawnień do biletów ulgowych, 57% stanowią emeryci, a respondenci wieku 50 –75 lat korzystają częściej niż pozostali z komunikacji miejskiej od poniedziałku do piątku. Osoby powyżej 50 roku życia najczęściej spośród innych grup deklarują, że korzystają z komunikacji raz dziennie.

Środki zbiorowej komunikacji miejskiej najczęściej wykorzystują kobiety – prawie dwukrotnie częściej niż mężczyźni. Częściej też na komunikację miejską wskazują najmłodsi i najstarsi badani, uczniowie i studenci oraz emeryci.

Badani bardzo pozytywnie oceniają zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej – w sumie 63,7% badanych (odpowiedzi "bardzo dobrze" i "raczej dobrze"). Najlepiej zmiany oceniają kobiety oraz starsi mieszkańcy Lublina, czyli osoby, które najczęściej korzystają z komunikacji miejskiej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Lublin
DKM

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....