TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Lubelskie trolejbusy nagrodzone
TransInfo.pl - Opublikowano: 14.06.2016 15:38:56
Lubelskie trolejbusy nagrodzone

Zakup i dostawa łącznie 70 sztuk nowych, niskopodłogowych trolejbusów miejskich to najlepsze Zielone Zamówienie Publiczne w Polsce docenione przez Bałtycką Agencję Poszanowania Energii. Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie otrzymał nagrodę I. miejsca w ramach projektu Green ProcA i weźmie udział w europejskiej wersji konkursu European Green Public Procurement Award.

Nagroda przyznawana jest inwestycjom służącym poprawie efektywności energetycznej, zrealizowanym w oparciu o najlepsze zielone zamówienia publiczne. Zwycięzców konkursu w ramach projektu Green ProcA oceniano według kryteriów takich jak redukcja emisji CO2, powtarzalność zamówienia, innowacyjność, kryteria społeczne oraz działalność i polityka gminy ws. efektywności energetycznej.

Lublin od lat stawia na transport publiczny, w szczególności na ekologiczne trolejbusy. Sukcesywnie rozbudowujemy sieć trakcji obejmując komunikacją trolejbusową kolejne dzielnice naszego miasta. Nagroda ta niezmiernie cieszy i potwierdza słuszność podjętych działań, a także konieczność dalszego rozwoju w tym kierunku. ? powiedziałKrzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

W kategorii miast powyżej 100 tys. mieszkańców wyróżniono:

  • I miejsce ? Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie za przetargi dotyczące zakupu i dostawy łącznie 70 sztuk nowych, niskopodłogowych trolejbusów miejskich
  • II miejsce ? Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy za przetarg na modernizację oświetlenia ulicznego na energooszczędne i włączenie tego oświetlenia do systemu sterowania
  • III miejsce ? Przedsiębiorstwo Komunikacji Trolejbusowej w Gdyni za zamówienia dotyczące dostawy trolejbusów niskopodłogowych, budowy i przebudowy podstacji trakcyjnych, centrum zdalnego sterowania podstacjami oraz przebudowę sieci trakcyjnej trolejbusowej

Nagrodą w tej edycji konkursu jest statuetka za Najlepsze Zielone Zamówienie Publiczne oraz promocja w mediach i na stronie internetowej projektu Green ProcA.

Zdobywca I miejsca został jednocześnie zakwalifikowany do udziału w europejskiej edycji konkursu European Green Public Procurement Award (EU GPP Award).

W perspektywie unijnej na lata 2014-2020, w dziedzinie transportu nacisk kładziony będzie na "zieloną" komunikację" i finansowanie form transportu niskoemisyjnego. Uwarunkowanie te dają dużą szansę rozwoju trolejbusom oraz autobusom elektrycznym. ZTM w Lublinie we współpracy z Miastem planuje dalszą odnowę taboru poprzez inwestycje w ekologiczną komunikację opartą o trolejbusy oraz autobusy elektryczne. Planowany jest zakup łącznie 132 pojazdów niskoemisyjnych.

Konkurs na najlepsze Zielone Zamówienia Publiczne ? edycja polska

Założeniem konkursu jest identyfikowanie dobrych przykładów przedsięwzięć realizowanych w gminach/miastach w oparciu o zielone zamówienia publiczne, szczególnie w obszarze budownictwa, transportu, oświetlenia oraz biurowego sprzętu komputerowego.

Konkurs upowszechniania i honoruje przykłady najlepszych praktyk w zakresie stosowania zielonych zamówień publicznych, a także prowadzenie zrównoważonej polityki (również zakupowej) przez samorządy i instytucje publiczne. Ma na celu także skuteczną wymianę informacji i doświadczeń pomiędzy gminami w zakresie zrównoważonych zamówień publicznych.

Europejska nagroda za zielone zamówienia publiczne

Nagroda ta zostanie przyznana po raz pierwszy w 2016 roku w ramach projektu Green ProcA. Zgłoszone propozycje będą oceniane według kryteriów takich jak redukcja emisji CO2, powtarzalność zamówienia (możliwość zastosowania podobnych kryteriów przez inne gminy), innowacyjność (w porównaniu do poziomu zaawansowania kraju), działalność i polityka gminy ws. efektywności energetycznej oraz ewentualne zastosowane kryteriów społecznych.

Na arenie międzynarodowej o ten tytuł walczyć będzie Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Lublin
ZTM Lublin

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....