TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Małopolska inwestuje dzięki środkom unijnym
UMWM TransInfo.pl - Opublikowano: 01.08.2019 15:56:02
Małopolska inwestuje dzięki środkom unijnym (źródło: UMWM)

Dziś nowoczesna komunikacja i funkcjonalna sieć połączeń drogowych to konieczność. Projekty drogowe służą mieszkańcom i lokalnemu biznesowi. Doceniają je także turyści i inwestorzy.

Szybciej, wygodniej, bezpieczniej

Drogi, linie kolejowe, lotniska to krwiobieg regionu, który stanowi o jego rozwoju. Dlatego nowoczesna i sprawna sieć komunikacyjna tworzy fundament w budowaniu Małopolski, jako miejsca gdzie dobrze się żyje, wypoczywa, pracuje i inwestuje.

Lepsze drogi w Małopolsce od zawsze były priorytetem dla Zarządu Województwa. Aktualnie realizujemy największy w historii plan budowy dróg. Dbamy o to, aby we wszystkich zakątkach regionu podróżowało się nie tylko komfortowo, ale przede wszystkim bezpiecznie. Dzięki tym inwestycjom zwiększa się zarówno komfort życia mieszkańców jak i atrakcyjność turystyczna i gospodarcza Małopolski - mówi wicemarszałek Łukasz Smółka.

W Małopolskim Regionalnym Programie Operacyjnym w drogi zainwestowano ponad 2 mld zł. Obecnie realizujemy 64 projekty drogowe wartości ponad 1,4 mld zł. Już teraz, dzięki tym inwestycjom mieszkańcy blisko 2/3 miejscowości mogą dostać się do Krakowa w mniej niż godzinę.

Spokojne miasta

Obwodnice, które już istnieją, pokazują jak wielki wpływ miała ich budowa na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. W ciągu ostatnich lat powstały obwodnice między innymi: Chrzanowa, Olkusza, Gdowa, Wojnicza, Skawiny, Podegrodzia, Dobczyc, Oświęcimia, Skały czy Miechowa. Każda z nich to zadowoleni kierowcy, którzy szybciej docierają do celu, jak i mieszkańcy omijanych miejscowości.

Poprawa bezpieczeństwa, łatwiejszy transport towarów, wygodniejsze i bezpieczniejsze życie mieszkańców, bez spalin i hałasu. Wszystko to wskazuje, że to dobra inwestycja w przyszłość regionu - dodaje wicemarszałek Łukasz Smółka.

Już wkrótce z nowych obwodnic cieszyć się będą mieszkańcy aż 27 małopolskich miejscowości.

Do zobaczenia

W sierpniu na billboardach i plakatach w całej Małopolsce będzie można zobaczyć Węzeł Mirowski łączący ul. Księcia Józefa w Krakowie z południową obwodnicą Krakowa. Warta 21 mln zł nowa trasa połączyła drogi o znaczeniu regionalnymi i wojewódzkim, zwiększyło to dostępność komunikacyjną województwa i poprawiło warunki podróżowania.

Zaprezentowany zostanie także drugi pod względem wartości projekt drogowy Województwa, czyli obwodnicę Oświęcimia. Wartość inwestycji 103,8 mln zł. Obwodnica, która wyprowadziła znaczną część ruchu tranzytowego z miasta to prawie pięć kilometrów trasy łączącej drogę krajową nr 44 z drogą wojewódzką 933. Dzięki tej inwestycji zmniejszyły się korki w centrum miasta, a połączenie Oświęcimia z Krakowem i aglomeracją śląską jest zdecydowanie łatwiejsze.

Wozimy się ekologicznie

373 nowoczesnych autobusów już jeździ po Małopolskich drogach, wkrótce dołączą do nich kolejne 82. Dofinansowane z MRPO autobusy kupiły między innymi: Oświęcim, Tarnów czy Nowy Targ. W sumie 85 sztuk pojazdów, które jednocześnie mogą przewieść 6 tys. osób, czyli tyle ile liczą mieszkańców Grybów czy Sułkowice.

W ramach RPO docelowo kupionych zostanie 370 ekologicznych i nowoczesnych autobusów, w których jednocześnie zmieści się 30 tys. osób, a to oznacza, że jednocześnie mogłyby przewieść mieszkańców Zakopanego.

Dla pasażerów korzystających z komunikacji nowy tabor stanowi olbrzymią zmianę, w porównaniu z tym, co było do dyspozycji jeszcze kilka lat temu. Podróżowanie stało się teraz bezpieczne i komfortowe. Autobusy są również przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Z auta do autobusu

Większy komfort podróżowania komunikacją miejską doceniają także krakowscy kierowcy, którzy coraz częściej zamieniają auto na autobus czy tramwaj.

Z korzyścią dla siebie i środowiska, bo autobus MPK przewozi jednorazowo tyle osób, co 100 samochodów. Te sto aut emituje rocznie około 72 tony szkodliwych substancji. Krakowskie MPK w ostatnich latach kupiło 107 sztuk nowoczesnych, niskoemisyjnych autobusów, które są nie tylko niezawodne, ale także bezpieczniejsze dla środowiska. Dofinansowane ze środków UE pojazdy spełniają niezbędne normy emisji spalin, a zastosowane technologie pozwalają odzyskiwać energię nawet z hamowania.

W MPK pracuję od ponad 30 lat. Zaczynałem, kiedy jeszcze pasażerów woziły Ogórki. Od tego czasu miałem okazję kierować wszystkimi typami autobusów, jakie tylko trafiały do MPK. Autobus hybrydowy, jest najlepszym modelem, jakim do tej pory jeździłem. Nie ma się do czego przyczepić. Autobus zapewnia duży komfort zarówno dla kierowcy jak i dla pasażerów. Ja doceniam chociażby to, że systemy zastosowane w tym autobusie powodują, że podczas jazdy nie odczuwa się żadnych gwałtownych szarpnięć, nawet w takich sytuacjach, gdy trzeba przyspieszyć lub gwałtownie zahamować – ocenia autobus hybrydowy marki Solaris Bus&Coach SA Pan Marek Jurkiewicz pracownik MPK SA. Jeden z najnowszych nabytków krakowskiego przewoźnika także można zobaczyć w kampanii Urzędu Marszałkowskiego.

Małopolski Regionalny Program Operacyjny

68,84 km – nowych dróg

818,72 km – przebudowanych dróg

85 szt. – nowych autobusów

Regionalny Program Operacyjny Województwa Małopolskiego

309,11 km – nowych i zmodernizowanych dróg

370 szt. - nowych autobusówSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Małopolska

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....