TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Małopolski tramwaj kulturalny
TransInfo.pl - Opublikowano: 09.05.2018 18:38:33
Tramwaj kulturalny w Krakowie (foto: UMWM)

Zaczarowany literacki tramwaj, wypełniony krakowskimi artystami od wczoraj przemierza ulice Krakowa, by przybliżyć mieszkańcom miasta niesamowity świat krakowskich legend i baśni.

Wszystko w ramach inauguracji projektu "Fantastyczny Kraków. Literatura w mieście i miasto w literaturze", realizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie dzięki środkom z budżetu województwa.

Jeszcze tylko dziś turyści i mieszkańcy Krakowa mają szansę, udać się w wyjątkową podróż z Tomaszem Schimscheinerem, Martą Bizoń, Piotrem Piechem Krzysztofem Grygierem oraz aktorami Teatru Otwartego i grupą Animatio. Wystarczy, że wsiądą do literackiego tramwaju i wraz z krakowskim artystami odkryją magiczny świat baśni i legend.

Na szczęście to nie koniec dobrych wiadomości zarówno dla spragnionych wrażeń początkujących miłośników literatury i jak i tych, którzy książki połykają w całości każdego dnia. Właśnie dziś startuje projekt Fantastyczny Kraków. Literatura w mieście i miasto w literaturze, dzięki któremu Małopolanie będą mogli spotkać swoich ulubiony autorów oraz wziąć udział w ciekawych warsztatach i konkursach z nagrodami.

Jeszcze w maju z fanami swej twórczości spotkają się: Olga Tokarczuk, Michał Rusinek, Barbara Kosmowska, Roksana Jędrzejewska-Wróbel oraz Arlena Witt. W czerwcu natomiast miłośnicy Saszy Załuskiej będą mogli zapytać Katarzynę Bondę o jej najnowsze dokonania. Osobom, które od spotkań bardziej cenią sobie pracę warsztatową proponujemy warsztaty w Muzeum Etnograficznym czy Muzeum Historycznym Miasta Krakowa. Grupy warsztatowe poprowadzą Łukasz Orbitowski, Tomasz Samojlik, Paulina Milewska i Monika Filipowicz. Trudne pytania o czytaniu krakowskiej młodzieży będzie zadawał podczas otwartej debaty Łukasz Wojtusik wraz z panelistami: Zofią Karaszewską, Grzegorzem Leszczyńskim i Joanną Rzońcą.

W ramach projektu zostaną zorganizowane także spotkania animacyjne Teatru Otwartego oraz Noc Bibliotek. Amatorzy fotografii będą mieli szansę wziąć udział w konkursie fotograficznym "Zaczytana Małopolska" a rysownicy w konkursie na małą formę komiksową "Tajemnicza Małopolska". Uda się także znacznie powiększyć zbiory książek, czytników, gier planszowych i audiobooków krakowskim bibliotekom publicznym.

Projekt finansowany jest z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach II edycji BO Małopolska, a realizuje go Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Małopolska

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....