TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Ministerstwo Rozwoju o rewitalizacji miast
TransInfo.pl - Opublikowano: 28.09.2016 15:58:22
fot. wikipedia

Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Miastem Wrocław zorganizowało konferencję DiverCITY2: Miasto dla wszystkich poświęconej zagadnieniem rewitalizacji.

Konferencja skierowana jest przede wszystkim do samorządów i jest zwieńczeniem rozpoczętej w 2015 r. przez Ministerstwo Rozwoju, Miasto Wrocław oraz Norweski Związek Władz Lokalnych i Regionalnych (KS) realizacji drugiej edycji projektu DiverCity. W jego realizację, podobnie jak przy pierwszej edycji, zaangażowane zostały Polska, Norwegia i Islandia. Partnerem w projekcie są przedstawiciele miast Fredrikstad, Rejkjawik, Vesturbygdd oraz Łodzi.

"Podobnie jak za pierwszym razem, wydarzenie w którym mamy możliwość uczestniczyć ma na celu pobudzić dyskusję na temat jakości życia w mieście i kierunków dalszego rozwoju terenów miejskich. Tym razem skupiliśmy się szczególnie na dwóch aspektach, które wydały nam się ważne w organizowaniu i prowadzeniu działań rewitalizacyjnych. Chodzi mianowicie o metody angażowania mieszkańców, społeczności lokalnych, podmiotów prywatnych w działania na rzecz poprawy jakości środowiska miejskiego w obszarach rewitalizowanych oraz finansowanie procesów rewitalizacji" ? poinformował wiceminister rozwoju Paweł Chorąży.

Osią projektu DiverCity2 jest miejska rewitalizacja, a jej głównymi filarami dwa tematy dotyczące angażowania podmiotów prywatnych w finansowanie działań rewitalizacyjnych i poprawę jakości środowiska miejskiego na obszarach rewitalizacji. Celem projektu jest przedstawienie możliwości włączania podmiotów prywatnych w działania rewitalizacyjne.

Nadrzędne pytanie przy tym: w jaki sposób samorządy, które inicjują i koordynują procesy rewitalizacji, mogą zachęcić i zaprosić do współpracy mieszkańców miast, wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe, organizacje pozarządowe i podmioty ekonomii społecznej, przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na obszarach rewitalizacji oraz inwestorów prywatnych, którzy planują dopiero nowe inwestycje, w tym projekty deweloperskie.

"Liczymy, że dzięki projektowi DiverCITY dyskusja na temat rozwoju miast i ich rewitalizacji będzie miała szeroki, międzynarodowy charakter. Zaangażowanie przedstawicieli samorządów i ekspertów z Polski, Norwegii oraz Islandii pozwoli stworzyć nieformalną platformę współpracy, wymiany doświadczeń i dobrych praktyk " ? zaznaczył Chorąży.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MR
Wrocław
planowanie przestrzenne

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....