TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

MPK Wrocław z podstawami pod nowe kasowniki
TransInfo,pl - Opublikowano: 24.11.2017 19:32:33
MPK Wrocław z podstawami pod nowe kasowniki

W grudniu 2017 r.  Mennica Polska rozpocznie montaż paneli do nowych dwufunkcyjnych kasowników, które będą uruchomione od marca 2018 roku. W tej chwili montowane są ich podstawy. To jeden z elementów nowego systemu dystrybucji biletów, który będzie obowiązywał we wrocławskiej komunikacji miejskiej.

Od 8 marca 2018 r. we Wrocławiu zostanie wprowadzony nowy system sprzedaży biletów komunikacji miejskiej. Nowa umowa z Mennicą Polską, która wygrała przetarg zakłada m.in. więcej biletomatów na przystankach, kasowniki elektroniczne z możliwością dokonania opłaty za przejazd, więcej biur obsługi, także tych dla studentów. Dużo nowych form płatności za podróż (również telefonem) i opcji na samej karcie elektronicznej.

Najbardziej czasochłonnym procesem jest wymiana kasowników, bo we wszystkich pojazdach obsługujących wrocławskie linie tramwajowe i autobusowe jest ich aż 3300. Flota MPK jest w ciągłym ruchu, więc jest to duże wyzwanie logistyczne. MPK rozpoczęło montaż podstaw do tych dwusystemowych kasowników z wyprzedzeniem.

-"Montaż podstaw pod kasowniki jeszcze trwa. Wg informacji na dzień 21.11. podstawy w tym etapie zostały zamontowane w 93% autobusów i 81% tramwajów. Montujemy je tylko w pojazdach, które po dniu 7.03.2018 (data uruchomienia systemu) będą w eksploatacji – mówi Tomasz Śpiewak z wrocławskiego MPK. - Według informacji otrzymanej od przedstawiciela Mennicy Polskiej same urządzenia są już programowane a ich montaż powinien rozpocząć się w grudniu" – dodaje Tomasz Śpiewak.

Zostaną uruchomione chwilę po godz. 24 w nocy z 7 na 8 marca. Do tego momentu cały czas będą działać obecne kasowniki i biletomaty, które są w pojazdach.

W nowym systemie będzie aż cztery razy więcej urządzeń, dzięki którym zapłacimy za przejazd (było 820 biletomatów, będzie 3300 kasowników elektronicznych). Nowe kasowniki oprócz opcji kasowania biletów papierowych będą posiadały funkcję płatności za przejazd. Opłatę będzie można wnieść za pomocą: zbliżeniowa karta płatnicza lub urządzeń mobilnych (z wykorzystanie NFC / HCE).

W nowych urządzeniach będzie można również zapłacić za przejazd za pomocą elektronicznej portmonetki na karcie URBANCARD a także zapisać doładowania punktów zakupionych w sklepie www. W każdej chwili będziemy mogli sprawdzić zawartość naszej elektronicznej portmonetki, czy sprawdzić ważność biletu na Urbancard.

Znikną bilety papierowe?

Wprowadzenie kasowników z opcją zapłaty za bilet nie oznacza, że z ulic znikną biletomaty stacjonarne. Wręcz przeciwnie ma być ich więcej. Wykonawca jest zobowiązany do zainstalowania 170 automatów, które zamontuje w lokalizacjach uzgodnionych z gminą (teraz 125). Będzie też więcej Biur Obsługi Klienta i sezonowych punktów na uczelniach. Obecnie są dwa BOK-i i jeden punkt sezonowy. W nowej umowie zapisany jest wymóg zorganizowania czterech Biur Obsługi Klienta i trzech punktów do obsługi studentów.

Ma być również więcej stacjonarnych punktów sprzedaży (kioski). Nowa umowa zakłada, że we Wrocławiu w stacjonarnym punkcie będzie można zakupić bilety w co najmniej 200 lokalizacjach. Teraz jest ich 175.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bilet
MPK Wrocław
Mennica
karta

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....