TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Najmłodsi pasażerowie pod szczególną ochroną
ZIKIT TL, TransInfo - Opublikowano: 27.06.2017 10:33:39
Najmłodsi pasażerowie pod szczególną ochroną / fot. Piotr Hamarnik

Kraków przekonuje, że od początku działalności umundurowanych kontrolerów biletów kwestia kontroli dzieci jest traktowana ze szczególną uwagą. Temat ten znajduje się w konspektach szkoleń wstępnych, okresowych a także cyklicznych odpraw instruktażowych dla kontrolerów zatrudnianych przez ZW Renoma. Wszystko po to aby ograniczyć stres najmłodszych pasażerów związany kontrolami.

Kontrolerzy są instruowani aby każdą czynność z udziałem dzieci wykonywać ze szczególną delikatnością. Każdy kontakt należy rozpoczynać od uspokojenia dziecka i wzbudzenia u niego poczucia bezpieczeństwa. Przyjmujemy założenie, że dziecko świadomie nie łamie przepisów, określających funkcjonowanie komunikacji miejskiej, a ewentualne ich naruszenie wynika raczej z nieświadomości lub przeoczenia, niż świadomego zamiaru - wyjaśnia Marcin Bonisławski, odpowiadający za proces kontroli biletów i pracę kontrolerów w ZW Renoma.

Dlatego też, w stosunku do dzieci przed ukończeniem 13 roku życia, głównym działaniem kontrolera jest pouczenie. Każdorazowo dziecko jest informowane o możliwości kontaktu z rodzicem lub opiekunem. Jeżeli nie posiada przy sobie telefonu kontrolerzy umożliwiają taki kontakt z własnych aparatów służbowych. Jeżeli z jakichś względów jest wystawiane wezwanie do zapłaty, nie jest ono wręczane dziecku tylko wysyłane pocztą na adres rodzica / opiekuna. Na skuteczność przyjętych założeń szkoleniowych wskazuje znikoma ilość skarg i zastrzeżeń do działań kontrolerów z udziałem dzieci. W ostatnich miesiącach nie odnotowaliśmy ani jednego takiego przypadku - wylicza Bonisławski.

Kontakt kontrolerów z dziećmi nie ogranicza się jednak tylko do czynności kontrolnych. Od ponad roku włączają się oni w liczne działania edukacyjno - informacyjne realizowane przez ZIKiT. Wymienić tu można akcję informacyjną po wybranymi szkołami, po wprowadzeniu bezpłatnych przejazdów dla uczniów krakowskich podstawówek, systematyczny i aktywny udział w akcjach Akademia Młodego Krakowianina i Akademia Mobilności, czynny udział w organizacji tegorocznych Dni Ziemi.

W codzienną rzeczywistość kontrolerów wpisuje się też pomoc, jakiej udzielają dzieciom w pojazdach, informując, wskazując drogę czy ułatwiając korzystanie z automatów biletowych. Naszym celem jest współdziałanie z ZIKiT w utrwalaniu wśród mieszkańców aglomeracji krakowskiej odbioru KMK jako bezpiecznego i przyjaznego dzieciom sposobu poruszania się po mieście i okolicy - podsumowuje przedstawiciel ZW Renoma.

Równocześnie ZIKiT przypomina uczniom szkół podstawowych i ich rodzicom, że wraz z końcem roku szkolnego kończą się bezpłatne przejazdy komunikacją miejską. Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Krakowa, taka ulga obowiązuje od 1 września do 30 czerwca.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
kontrola
dzieci

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....