TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Nie tylko InnoTrans: targi na północnych Morawach [FILM]
ČRO Tomasz Larczyński, TransInfo - Opublikowano: 19.06.2017 23:56:04
Nie tylko InnoTrans: targi na północnych Morawach / fot. PetrS, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-4.0

Lokomotywy jak spod igły, wagony i wiele różnych elementów technicznych. To wszystko w jednym miejscu można było zobaczyć od 13 do 15 czerwca w Ostrawie. Targi technologii kolejowych Czech Raildays w tym roku oferowały kilka nowości. Wśród nich wykonany w Ostrawie trolejbus z dodatkowym zasilaniem akumulatorowym.

Zacznijmy od tego ostatniego. Trolejbus Ekova Electron 12T może przejechać bez zasilania sieciowego do około 12 kilometrów, powiedział w Czeskim Radiu szef działu sprzedaży Ekovy Ondřej Karpita.

Firma z Ostrawy teraz chce nowy trolejbus wypromować w Opawie. Tam mógłby zastąpić stare typy trolejbusów, które wykorzystują jako dodatkowy napęd silnika wysokoprężnego.

Bardziej "zielone" jest zasilanie akumulatorowe. A jeśli ten diesel trzeba odpalić w odległości, powiedzmy, 500 metrów, 1000 metrów, to nim się rozgrzeje, zużycie paliwa jest zupełnie gdzieś indziej (niż w ruchu liniowym – przyp. TL), dodaje Karpita.

Nową niszę stara się uchwycić i producent lokomotyw CZ LOKO z Czeskiej Trzebowej. Przewoźnikom towarowym oferuje zmodernizowaną belgijską lokomotywę, z której po całkowitej rekonstrukcji pozostało tylko pudło i podwozie. Dyrektor sprzedaży Jaroslav Plhák uważa, że pierwsza seria dwunastu maszyn spotka się z dużym zainteresowaniem. Głównie ze względu na koszt, który jest o dziesiątki procent niższy niż w przypadku nowych lokomotyw.Ta lokomotywa wchodzi na rynek środkowoeuropejski, więc interoperacyjny, co oznacza, Republikę Czeską, Słowację, Polskę, Węgry, a i Bałkany. Zatem jest dwusystemowa, mówi Plhák.

Po raz pierwszy poza tradycyjnymi producentami czeskimi, jakimi są CZ LOKO i "Škodovka", pojawiają się wszyscy ważni europejscy, tj Alstom, Siemens, Stadler i Bombardier, mówi kierownik targów Stanislav Zapletal, chwaląc się, że jego inicjatywa wyewoluowała od pierwotnego spotkania towarzyskiego do miejsca dla profesjonalnych i biznesowych negocjacji.


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Republika Czeska
Ostrawa
trolejbusy
targi
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....