TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Niepołomice mają nowy autobusowy dworzec
TransInfo.pl - Opublikowano: 07.04.2020 09:30:06
Niepołomice mają nowy dworzec Park&Ride

4 kwietnia - niemal dwóch latach prac budowlanych - pierwsi pasażerowie skorzystali z autobusowego dworca Park&Ride w Niepołomicach.

Nowo powstały dworzec przy ulicy Kolejowej zastąpił ten zlokalizowany przy Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa.

Dla autobusów i busów

Nowy dworzec powstał z myślą o pasażerach korzystających z komunikacji aglomeracyjnej i z prywatnych linii busów. Wystarczy na pobliskim parkingu zostawić swój samochód i przesiąść się do autobusu. Co istotne, korzystanie z parkingu jest całkowicie bezpłatne. Oprócz 130 miejsc postojowych dla aut, można skorzystać z ośmiu miejsc dla motocykli, pięciu dla osób niepełnosprawnych, czterech dla rodzin z małymi dziećmi, z zadaszonych wiat rowerowych oraz stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych. Na dworcu znajduje się też toaleta.

-"Cieszę się, że dworzec jest już gotowy. To ważna inwestycja, potrzebna zarówno miastu, jak i mieszkańcom. Pomoże rozładować ruch samochodowy i usprawni komunikację zbiorową" - powiedział pełniący funkcję burmistrza Krystian Zieliński.

Budowa parkingu jest częścią projektu pn. "Integracja transportu zbiorowego z transportem indywidualnym w gminie Niepołomice w relacji z KrOF" jest realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Prace są współfinansowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Poddziałanie 4.5.1 Niskoemisyjny transport miejski ZIT. Warto przypomnieć, że w ramach tego samego projektu powstaje m.in. Park&Ride w Woli Batorskiej.

Część aglomeracji

Z nowego dworca korzystają wszystkie linie komunikacji aglomeracyjnej. Dla linii 221 i 301 to przystanek końcowy. Linia 211 zatrzymuje się przy nim w zatoce przy ulicy Kolejowej, aby kontynuować trasę w kierunku Chobotu lub Krakowa.

W związku z przeniesieniem przystanku z ulicy Spółdzielczej (przy Centrum Dźwięku), niewielkiej korekcie uległy rozkłady jazdy.

-"Jednak pamiętajmy że komunikacja zbiorowa funkcjonuje w formie ograniczonej epidemią koronawirusa. Na przebudowę rozkładów jazdy przyjdzie czas po zniesieniu obostrzeń oraz oddaniu do użytku kolejnych przystanków – przypominają niepołomiccy urzędnicy.

MED1 w Niepołomicach

Kolejny efektem epidemii jest specjalna linia autobusowa, która została uruchomiona w poniedziałek, 6 kwietnia z Niepołomic do szpitala w Prokocimiu. To jedno z 8 połączeń, które zapowiedział Zarząd Transportu Publicznego. Ich uruchomienie ma pomóc personelowi szpitali w dojeździe do pracy podczas pandemii koronawirusa. To odpowiedź na zgłaszane przez dyrektorów szpitali problemy. Z uwagi na ograniczenie połączeń przez wszystkich przewoźników, lekarze i pielęgniarki skarżyli się, że mają problemy z dotarciem do pracy.

Linie MED wykonają po jednym kursie w każdą stronę rano i po południu.

• Wyjazdy z Niepołomic (dworzec autobusowy): 5:50 17:50

• Wyjazdy ze szpitala w Prokocimiu: 7:30 19:30Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
dworzec
Niepołomice

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....