TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Nowa wersja bonu turystycznego. Prezydenckie 500+
TransInfo.pl - Opublikowano: 08.06.2020 09:30:10
Nowa wersja bonu turystycznego. Prezydenckie 500+

Bon turystyczny - 500 zł na każde dziecko na potrzeby wypoczynku krajowego może zostać uruchomiony już w te wakacje - zapowiedział 6 czerwca podczas spotkania z mieszkańcami Stalowej Woli (Podkarpackie) prezydent Andrzej Duda.

Tym samym w toku aktualnej kampanii wyborczej, przygotowywany przez Ministerstwo Rozwoju bon wakacyjny na 1000 złotych zamienił się w prezydencką propozycję 500 zł na każde dziecko.

Element kampanii

Według niego te środki poprawią sytuację polskich rodzin, ale też dotkniętej skutkami pandemii polskiej branży turystycznej.

-"Te pieniądze będą tak emitowane, jak 500 plus. Rodziny będą otrzymywały bon turystyczny na dziecko, to będzie 500 zł na każde dziecko w rodzinie do wykorzystania na potrzeby wypoczynku turystycznego, wyjazdów, kolonii, wczasów, wszystkiego tego, co z tym związane" - powiedział Duda.

Skorzystają na tym właśnie polscy przedsiębiorcy, świadczący usługi turystyczne w całym kraju. Zapowiedział, że będzie o szczegółach tego programu mówił w kolejnych dniach, ale rozwiązanie jest już praktycznie gotowe.

-"Mam nadzieje, że skorzystanie z tego już w te wakacje przez rodziny, przez dzieci, przez młodzież będzie możliwe, a finalnie - że te pieniądze po pierwsze ułatwią życie rodzinom, a po drugie trafią dokładnie do polskiej branży turystycznej w czasach kryzysowych" - podkreślił Duda.(PAP)

Zdaniem MR

8 czerwca Szefowa resortu rozwoju odniosła się także do pytania o to, jak to się stało, że bon wakacyjny na 1000 złotych zamienił się na propozycję 500 zł na każde dziecko - na wakacje.

"Usłyszeliśmy zapowiedź pana prezydenta (Andrzeja Dudy - PAP) w sobotę (...) bonu turystycznego. My czekamy na projekt ustawy, bo to pan prezydent będzie inicjatorem (...). Jak rozumiem ideę pana prezydenta, bon ma przysługiwać rodzinie na każde dziecko. Biorąc pod uwagę dominantę, a zatem to, ile rodzin mamy, jak wygląda ilość dzieci na rodzinę statystycznie w Polsce. Około 2 milionów rodzin to są rodziny z dwójką dzieci. Zatem te 1000 zł na rodzinę de facto będzie" - oświadczyła wicepremier. Zauważyła, że niespełna 500 tys. rodzin ma jedno dziecko, a mamy też rodziny z większą liczbą dzieci, które - rozumiejąc zamiar prezydenta - dostałyby ponad 1000 zł.

Zaznaczyła, że nie zna kosztów tego rozwiązania dla budżetu. "Poczekajmy, pan prezydent na pewno w tym tygodniu projekt ustawy zaprezentuje. Pan prezydent tę analizę kosztów na pewno przygotuje. (...) Biorąc pod uwagę ilość dzieci, które mamy - 6,5 miliona dzieci, na które otrzymujemy świadczenie 500+, to oznacza, że budżet tego programu będzie znacznie ponad 3 miliardy złotych" - powiedział.

Jej zdaniem prezydent nadał temu programowi nowe znaczenie, wspiera nie tylko branżę turystyczną, ale także polskie rodziny.

Szczegóły w tym tygodniu

-"Szczegóły dotyczące bonu turystycznego przedstawimy w tym tygodniu; to nie będzie gotówka, tylko środki, które będzie można wykorzystać w Polsce, w polskich firmach turystycznych - powiedział w poniedziałek, 8 czerwca, Adam Bielan, rzecznik sztabu prezydenta Andrzeja Dudy.

O bon turystyczny Bielan był pytany w poniedziałek w Programie 1 Polskiego Radia.

- "Szczegóły zostaną ujawnione w tym tygodniu, w ciągu najbliższych dni" - zapowiedział europoseł. "Chcemy, żeby program wszedł w życie jeszcze w te wakacje. Wiemy, że mamy początek czerwca, ale zrobimy wszystko, żeby cały proces decyzyjny, a później legislacyjny, czyli prace parlamentu, trwały jak najszybciej" - dodał. Zaznaczył, że nie może odpowiadać za prace Senatu.

"To będzie program adresowany dla rodzin z dziećmi, bo środki będą dystrybuowane analogicznie do programu 500 Plus, czyli wszystkie osoby, które posiadają dzieci będą mogły z tego bonu skorzystać" - zapowiedział Bielan.

Dopytywany, czy będzie jakiś próg dochodowy, odpowiedział: "Chcielibyśmy, żeby to był program skierowany dla wszystkich dzieci".

"Oczywiście beneficjentem tego programu będzie polska branża turystyczna, bo te środki to nie będzie gotówka; to będą środki, które będzie można wykorzystać w Polsce, w polskich firmach turystycznych, w hotelach, w całym biznesie turystycznym, który przeżywa olbrzymie kłopoty ze względu na konieczność wprowadzenia po stanie epidemii rozmaitych ograniczeń w funkcjonowaniu tej branży" - zaznaczył.

Bielan podkreślił, że branża turystyczna była jedną z tych, która najmocniej ucierpiały w wyniku epidemii. "Tym rozwiązaniem chcemy również polskiej branży turystycznej pomóc" - dodał. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
turystyka
rząd

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....