TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Nowe ceny biletów w Toruniu
UM TORUŃ - Opublikowano: 05.01.2012 16:20:11
Nowe ceny biletów w Toruniu

Od 2 stycznia 2012 roku zmieniły się ceny biletów MZK Toruń. Jednorazowy bilet komunikacji miejskiej w Toruniu kosztuje teraz 2,70 zł. Zmienił się także wiek uczniów uprawnionych do ulgowych przejazdów, a radni nie jeżdżą już za darmo.
Dotychczasowe ceny za usługi komunikacji miejskiej obowiązywały od 1 stycznia 2010 r. Wzrost cen –pierwszy od dwóch lat - spowodowany jest m.in. rosnącymi kosztami związanymi ze świadczeniem usług komunikacji miejskiej, ustalonymi przez audytora zewnętrznego na poziomie 54,3 mln zł, a przede wszystkim znacznym wzrostem cen paliwa. W 2010 r. ceny oleju wzrosły o 20%, a do września 2011 r. o kolejnych 16%. W 2012 r., w związku ze zmianą stawki akcyzy na olej napędowy i zmianą kursu euro, koszt zakupu paliwa wzrośnie o 16,7%, tj. o 2,17 mln zł ( zgodnie z wyliczeniami audytora). Każde 10% wzrostu cen paliwa powoduje 2 % wzrostu kosztów ogółem. Rosną także pozostałe koszty, m.in. materiałów, energii czy usług. W 2011 r. inflacja według GUS wyniesie 4 % przy planowanej 2,3%. Wzrost cen wyniósł od 8 do 10 %, z wyłączeniem biletów miesięcznych oraz biletów specjalnych. Od nowego roku bilet normalny jednorazowy kosztuje będzie 2,70 zł, czyli o 20 groszy więcej, jednorazowy ulgowy –1,35 (o 10 gr więcej). Za bilet miesięczny imienny na wszystkie Inie w granicach administracyjnych miasta zapłacimy 86 zł, a za ulgowy –43 zł. Cena biletu ulgowego specjalnego nie ulegnie zmianie i wyniesie 1 zł na rok. Koszty związane z wydawaniem biletów specjalnych będą –jak obecnie - refundowane z budżetu miasta.

Jeśli chodzi o ulgi, istotna zmiana dotyczy wieku uczniów (szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych szkół publicznych i niepublicznych o uprawnieniach szkoły publicznej oraz młodzieży pobierającej naukę zawodu w zakładach prywatnych), którzy mogą kasować zniżkowy bilet. Od nowego roku prawo do ulgi będą miały osoby do 24 roku życia. Do tej pory Toruń należał do grupy miast, w których nie była uregulowana kwestia ustalenia górnej granicy wieku dla uczniów korzystających z biletów ulgowych. Tymczasem - zarówno w przepisach dotyczących korzystania przez uczniów z ulg w przejazdach środkami publicznego transportu zbiorowego (przewozy kolejowe i autobusowe z wyłączeniem komunikacji miejskiej), jak również w innych miastach dla potrzeb komunikacji samorządowej, np. w Grudziądzu, Gdańsku, Gdyni, Elblągu, Olsztynie czy Krakowie - górna granica wieku jest ustalona na 24 rok życia. Chodzi o to, by uniknąć zdarzających się sytuacji, kiedy ulgowy bilet kasuje np. 35-letni, pracujący mężczyzna, który robi maturę w szkole dla dorosłych. Decyzje w sprawach cen biletów i ulg podjęto 24 listopada 2011 roku, na 18. sesji rady miasta. Wówczas także wszyscy radni zgodnie uchwalili, że nie będą mogli korzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacja miejską. Tabela ze stawkami opłat za usługi MZK na 2012 rok znajduje się tutaj.


Sprawdź też:
Toruń
bilet

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2018 W 2018 skończymy 18 lat!.Nasz portal działa od 2001 roku. Początkowo pod nazwą InfoBus.pl, obejmując tylko tematykę autobusową. Jednak wraz ze wzrostem...