TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Nowe funkcje kasowników w Lublinie
ZTM LUBLIN - Opublikowano: 05.04.2013 10:13:04
Nowe funkcje kasowników w Lublinie

Działają już elektroniczne kasowniki zamontowane w pojazdach komunikacji miejskiej w Lublinie. Od dziś pasażerowie mogą w urządzeniach do kasowania sprawdzić ważność elektronicznego biletu okresowego lub czasowego oraz skasować bilety jednoprzejazdowe lub czasowe zakodowane na Karcie Biletu Elektronicznego (KBE). Docelowo, w kasownikach będzie można doładować bilety elektroniczne zakupione przez sklep internetowy.

Aktualnie na wyświetlaczu kasowników widoczne są dwie nowe funkcje „Sprawdzenie”i „Skasowanie”. Przykładając Kartę do czytnika kasownika (szare pole kasownika poniżej szczeliny do kasowania biletów papierowych) otrzymamy informację czy bilet zakodowany na KBE jest ważny czy nie. Dodatkowo, po naciśnięciu opcji „Sprawdzenie”, a następnie przyłożeniu Karty, na ekranie kasownika wyświetli się informacja o jej zawartości, czyli o rodzajach i ilościach biletów, które się znajdują na Karcie. Pierwsze okienko informuje o zapisanych biletach okresowych, kolejne dwa o biletach czasowych lub jednoprzejazdowych.

Druga funkcjonalność kasowników umożliwia kasowanie biletów czasowych i jednoprzejazdowych zakodowanych wcześniej na Karcie. Wystarczy wybrać ikonkę „Skasowanie”i przyłożyć Kartę do czytnika. Kolejny krok to określenie pożądanej ilości biletów, które chcemy skasować, a następnie zatwierdzenie naszego wyboru. Po tych czynnościach ponownie przykładamy Kartę do kasownika. Wówczas otrzymamy komunikat o ilości skasowanych biletów.

W fazie pilotażowej kodowanie biletów jednoprzejazdowych i czasowych na KBE będzie możliwe w terminalu zlokalizowanym w Punkcie Sprzedaży Biletów ZTM w Lublinie (al. Kraśnicka 25 i Zielona 5). Jednocześnie sukcesywnie trwa wgrywanie oprogramowania w terminalach Mennicy Polskiej SA oraz firmy ASEC. Tym samym zakładamy, że od 10 kwietnia br. kodowanie biletów będzie możliwe w ponad 120 punktach sprzedaży. Kolejny etap rozwoju usługi zakłada wykorzystanie automatów stacjonarnych do kodowania biletów jednoprzejazdowych i czasowych. W części biletomatów stacjonarnych z usługi będzie można skorzystać z początkiem czerwca br. Kodowanie biletów czasowych i jednoprzejazdowych jest możliwe wyłącznie na Karcie Biletu Elektronicznego (imiennej, na okaziciela lub rodzinnej). Usługa nie obejmuje Elektronicznych Legitymacjach Studenckich. Zakodowane na KBE elektroniczne bilety czasowe lub jednoprzejazdowe można skasować zarówno dla siebie jak i podróżującej z nami osoby. Należy jednak pamiętać, że z biletów zakodowanych na Karcie imiennej nie może korzystać samodzielnie osoba, której dane nie widnieją na Karcie imiennej.

Ostatnim etapem wdrożenia funkcjonalności kasowników dualnych będzie możliwość kodowania w nich biletów elektronicznych zakupionych w sklepie internetowym. Z uwagi na fakt, że usługa ta jest najbardziej skomplikowana pod względem wdrożenia i wymaga dopracowania szczegółów technicznych, zostanie wprowadzona w późniejszym okresie –przewidujemy, że z początkiem III kwartału 2013 r. Zakup kasowników dwufunkcyjnych jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007 –2013, Działanie: III.1 Systemy miejskiego transportu zbiorowego. Szczegóły projektu tutaj
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZTM Lublin
Lublin
kasownik

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....