TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Nowe zasady MZ: Gdynia - tylko spokojnie. Damy radę!
TransInfo.pl - Opublikowano: 24.03.2020 19:50:10
Nowe zasady MZ: Gdynia - tylko spokojnie. Damy radę! fot. ZKM Gdynia

Gdynia jest gotowa na wprowadzenie w życie nowych przepisów Ministerstwa Zdrowia. Przypomnijmy, że pomorskie miasto jako pierwsze chciało wprowadzić limit napełnień pojazdów.

23 marca Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni zaproponował, aby od 26 marca krótkie autobusy i trolejbusy mogły zabrać na pokład maksymalnie 20 pasażerów, a przegubowe – 40. Miasto inspirowało się tutaj rozwiązaniami z innych państw, a teraz jak się okazuje - rząd inspirował się … Gdynią. Jednak przy tej okazji Ministerstwo Zdrowia mocno obcięło limity i wprowadziło nowe zasady w ekstremalnie krótkim czasie, co postawiło polskie miasta w bardzo trudnej sytuacji.

Dopasować się!

W krytycznie krótkim czasie Gdynia zdołała wprowadzić w życie nowe rozporządzenie. Już od godz. 4.30 w środę, by wykonać dodatkowy kurs na mocniej obciążonych liniach w pogotowiu na sygnał od kierowcy czeka 30 dodatkowych autobusów. Przygotowywane są w nich specjalnych wydzielenia, by pasażerowie nie siadali zbyt blisko siebie.

Zgodnie z zaleceniem rządu w pojazdach komunikacji miejskiej zajęta może być tylko połowa miejsc siedzących, by zachować odpowiednią odległość pomiędzy pasażerami.

-"Treść zasad znamy na razie tylko z konferencji prasowej, rozporządzenie dotąd (19.45) nie zostało opublikowane i tak naprawdę nie znamy przepisów. Biorąc jednak pod uwagę, że celem jest ograniczanie skutków epidemii, staramy się jak najszybciej dostosować. W Gdyni wdrożyliśmy system monitorowania napełnień pojazdów komunikacji miejskiej – poprzez własne służby ZKM oraz sygnały od kierowców do pracującej całodobowo Centrali Ruchu ZKM – i na tej podstawie cały czas dostosowywane są w odpowiedni sposób rozkłady jazdy lub uruchamiane są kursy bisowe – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni. - Poleciłam jutro od 4:30 utrzymywać w dyspozycji ponad 30 pojazdów, które zostaną włączone jako tzw. bisowe – na kursy, w których dzisiaj wystąpiło więcej pasażerów niż wynika z limitów wprowadzanych przepisami związanymi z walką z koronawirusem.

Nowe zadania kierowców

Zaangażowanie 30 dodatkowych autobusów wyczerpuje wszelkie dostępne na środę rezerwy kierowców. Od czwartku 26 marca, nastąpi kolejne wzmocnienie oferty przewozowej – właśnie w celu spełnienia najnowszych wytycznych dotyczących wymaganej maksymalnej liczby pasażerów w pojazdach. Dodatkowo, w kolejnych dniach planowane jest wprowadzenie odpowiednich informacji w autobusach i trolejbusach oraz oznakowanie siedzeń, których montaż

-"Kontrola liczby pasażerów będzie prowadzona przez kierowców – w miarę ich możliwości – i przez służby Nadzoru Ruchu ZKM. W razie potrzeby, prośby o interwencję będą kierowane do Straży Miejskiej i Policji – dodaje Katarzyna Gruszecka-Spychała. – Spodziewamy się jednak, że popyt gwałtownie spadnie i takie sytuacje zwyczajnie nie będą się zdarzać lub będą incydentalne.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
rozkład
rząd
Gdynia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....