TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Operacja 2017 odroczona. Będzie nowelizacja
TRANSTICA TransInfo.pl - Opublikowano: 05.05.2016 16:47:59
fot. wikipedia

28 kwietnia senatorowie wnieśli do Sejmu projekt ustawy o zmianie ustawy o publicznym transporcie zbiorowym. Rok później wejdą zmiany w sposobie rozliczania dopłat do ulg za przejazdy.

28 kwietnia senatorowie wnieśli do Sejmu projekt ustawy o zmianie ustawy o publicznym transporcie zbiorowym. Celem projektu jest przesunięcie do 1 stycznia 2018 roku wejścia w życia niektórych przepisów ustawy z dnia 16 grudnia 2010 roku o publicznym transporcie zbiorowym, tak aby jednostki samorządu terytorialnego miały możliwość wywiązania się z nałożonych na nie zadań zorganizowania publicznego transportu zbiorowego zgodnie z przepisami. W efekcie stanie się zadość postulatom zgłaszanym przez samorządy oraz branżę przewozową.

Ustawa o publicznym transporcie zborowym obowiązuje już od 1 marca 2011 roku. Jednak kilka przepisów tego aktu prawnego miało zacząć obowiązywać dopiero 1stycznia 2017 roku. Tak długi okres vacatio legis miał na celu stworzenie jednostkom samorządu terytorialnego warunków do opracowania planów transportowych i zorganizowania publicznego transportu zbiorowego na podległych im terenach.

Jednak pomimo tak długiego terminu do wejścia w życie poszczególnych przepisów organizatorzy nie wywiązali się z nałożonego na nich obowiązku. Projekt złożony przez senatorów ma na celu przedłużenie vacatio legis tej części ustawy do 1 stycznia 2018 roku tak, aby umożliwić jednostkom samorządu terytorialnego wywiązanie się z nałożonych na nie zadań w zakresie organizowania transportu zbiorowego i uniknięcia zamieszania oraz trudności na rynku przewozu osób.

W myśl nowelizacji od 1 stycznia 2018 roku przewóz osób będzie miał się odbywać środkami transportu przystosowanymi do przewozu osób, odpowiadającymi wymaganym ze względu na rodzaj przewozu warunkom technicznym.

Ponadto do początku 2018 roku osoby uprawnione do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego zachowają swoje dotychczasowe uprawnienia.

Zezwolenia zostają zastąpione przez zgłoszenia przewozów. Podstawą do zawarcia umowy dotyczącej dopłat do biletów z ulgami ustawowymi z właściwym miejscowo dla danego województwa Urzędem Marszałkowskim będzie więc teraz zgłoszenie przewozu a nie zezwolenie którego ważność wygasa z końcem tego roku.

Więcej na temat nowelizacji ustawy można dowiedzieć się na szkoleniu firmy Transtica, które odbędzie się 13 maja w Krakowie. Szczegóły tutaj.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Operarcja 2017
ptz
prawo

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....