TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Operibus i Emar w kluczborskim przetargu
TransInfo.pl - Opublikowano: 10.12.2018 09:00:25
Operibus i Emar w kluczborskim przetargu

Powiat Kluczborski ma dwie oferty na dostawę SDIP i tablic czołowych.

Są chętni na dostarczenie i wdrożenie systemu dynamicznej informacji pasażerskiej w czasie rzeczywistym dla Kluczborka na potrzeby transportu zbiorowego realizowanego przez operatora, tj. Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Kluczborku Sp. z o.o. (część 1 przetargu) oraz na dostawę 35 sztuk fabrycznie nowych, kierunkowych, elektronicznych tablic czołowych w technologii LED (część 2). W dniu 29 listopada Powiat Kluczborski otworzył oferty. Wpłynęły dwie – po jednej na każdą część zamówienia:

  • w części 1 – Operibus Sp. z o.o. z siedzibą w Jaworznie (cena: 147 491,65 PLN brutto),

  • w części 2 – Emar – Samoraj i spółka – Spółka Jawna z siedzibą w Błoniach (cena: 137 372,55 PLN brutto).

Trzeba przyznać, że nie często się słyszy o powyższych wykonawcach. O ile Operibus pojawił się już np. w Skierniewicach, o tyle druga ze spółek jest nam bardziej znana z autobusowych bileterek.

Ponadto, złożone oferty nie są tanie dla powiatu, który łącznie na całe zamówienie chce wydać nie więcej niż 246 000,00 PLN brutto. Tymczasem suma cen obu ofert przekracza 284 tys. PLN, co oznacza, że zamawiający może unieważnić, którąś część przetargu albo postara się o znalezienie brakujących środków.

Przedsięwzięcie ma być przeprowadzone w ramach projektu pod nazwą: "Realizacja strategii niskoemisyjnych na obszarze Subregionu Północnego Województwa Opolskiego" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020. Inwestycja ma zostać zrealizowana do 10 kwietnia 2019 roku.

Elementy składowe kluczborskiego SDIP (część 1)

System dynamicznej informacji pasażerskiej ma składać się z:

- panelu dyspozytorskiego: system powinien posiadać osobną część, moduł przeznaczony dla dyspozytorów operatora (panel dyspozytorski) służący do zarządzania SDIP,

- strony internetowej: system powinien posiadać dedykowaną stronę internetową, na której będzie prezentowana dynamiczna informacja pasażerska, ale również ma zapewnić pasażerom dostęp do statycznego rozkładu jazdy przewoźnika,

- aplikacji mobilnej: system powinien posiadać aplikację mobilną dla systemu Android niezależną od strony internetowej, na której będzie prezentowana dynamiczna informacja pasażerska,

- aplikacja mobilnej dla kierowcy: system powinien posiadać aplikację mobilną dedykowaną dla kierowcy autobusu, która umożliwi śledzenie autobusu oraz wprowadzenie informacji o realizowanym zadaniu przewozowym niezbędnych do właściwej rejestracji realizacji zadania.

Ponadto, SDIP powinien posiadać możliwość współpracy z urządzeniami raportującymi, na stałe montowanymi w autobusach. Ma on być także zintegrowany z mapami google.pl oraz zapewnić prezentację informacji pasażerskiej na stronach map google.pl w sekcji odpowiadającej transportowi publicznemu. Dodatkowo system powinien umożliwiać podłączenie na dworcu autobusowym, przystankach i innych punktach dostępnych dla pasażera, tablic informacyjnych, telewizorów, wyświetlaczy itp., prezentujących połączenia rozkładowe dla danego punktu oraz punktualność autobusów realizujących określone zadanie przewozowe. W ramach tej części przetargu wykonawca będzie zobowiązany również do dostarczenia 60 sztuk nowych, identycznych urządzeń mobilnych (smartfonów) o przekątnej ekranu minimum 6 cali wraz z ładowarką samochodową (gniazdo zapalniczki samochodowej) na 12V oraz uchwytem do zamontowania na szybie autobusu.

Tablice czołowe (część 2)

Wykonawca w ramach realizacji tej części zamówienia dostarczy 35 sztuk fabrycznie nowych, kierunkowych, elektronicznych tablic czołowych w technologii LED o rozdzielczości 32x128 i wymiarach 853x252x41 sterowanych fiskalną bileterką typu EMAR – 105 wraz z niezbędnym osprzętem do ich działania (bez montażu).


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
SDIP
informacja
Operibus
Emar
Kluczbork

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....