TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Ostatni dzwonek na rejestrację na Kongres Nowej Mobilności 2019
- Opublikowano: 29.08.2019 16:30:57
Ostatni dzwonek na rejestrację na Kongres Nowej Mobilności 2019

Już za niecałe dwa tygodnie, 9 września br., rusza Kongres Nowej Mobilności, pierwszy tego typu dwudniowy warsztat dla przedstawicieli samorządów, administracji i branży elektromobilności w Polsce. Organizatorzy spodziewają się około 400 uczestników. Prezentujemy zapowiedź programu.

Kongres Nowej Mobilności 2019 nie jest typową konferencją branżową. To miejsce prezentacji i wypracowywania konkretnych rozwiązań, które pomogą uczestnikom skutecznie implementować nowe technologie w usługach świadczonych przez miasta na rzecz mieszkańców.

Pomoże w tym otwarta formuła Kongresu. Ograniczono panele i debaty, otwierając się na dialog w ramach ponad 30 warsztatów, spotkań w formule okrągłego stołu, posiedzeń grup roboczych oraz sesji pytań i odpowiedzi do ekspertów rynku. Przygotowano m.in. 6 premier raportów, w tym przewodniki i instrukcje po kluczowych zagadnieniach. Wszystko, żeby wyposażyć uczestników w niezbędną wiedzę i w myśl zasady: minimum debat – maksimum dyskusji.

Lublin zaprasza

Organizatorami Kongresu Nowej Mobilności 2019 są Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych, Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej, Związek Miast Polskich, a gospodarzem Miasto Lublin. Wydarzenie zostało objęty patronatem Ministerstwa Energii, Ministerstwa Środowiska, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju oraz kilkudziesięciu polskich samorządów i instytucji.

- Lublin postawił na nowoczesną, ekologiczną i zeroemisyjną komunikację, którą w najbliższych latach chcemy dalej rozwijać, z korzyścią dla miasta, jego mieszkańców i środowiska. Wdrażamy kolejne rozwiązania, które ułatwiają przemieszczanie się po mieście. Do kilkuset nowoczesnych autobusów i trolejbusów dołączy wkrótce kilkadziesiąt kolejnych, mamy blisko 100 stacji Lubelskiego Roweru Miejskiego i 1 tys. jednośladów poruszających się po 170 km dróg dla rowerów. Lublinianie mogą skorzystać z wypożyczalni samochodów i skuterów. Komunikacja w mieście to bardzo dynamicznie zmieniający się obszar, który oferuje innowacyjne rozwiązania. Dlatego cieszę się, że właśnie w Lublinie samorządowcy z całej Polski będą mogli porozmawiać o nowoczesnej mobilności i wykorzystaniu nowych technologii w służbie miastu – wskazuje Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lubin.

Otwarte warsztaty

Uczestnicy kongresu będą np. mogli zapytać o wszelkie kwestie związane z projektowanymi zasadami udzielania oraz rozliczania wsparcia z Funduszu Niskoemisyjnego Transportu, bezpośrednio przedstawicieli tej instytucji. Warsztat w formule okrągłego stołu "Wszystko o Funduszu Niskoemisyjnego Transportu", który organizowany jest wspólnie z FNT, odbędzie się już pierwszego dnia kongresu. Warsztat na temat procedury odbioru stacji ładowania, organizowany wspólnie z Urzędem Dozoru Technicznego, pozwoli natomiast uczestnikom dokładnie przeanalizować i rozwiać wszelkie wątpliwości związane z rozporządzeniem w sprawie wymagań technicznych dla stacji ładowania.

- Ciekawie zapowiada się także warsztat w formule okrągłego stołu "Jak rozwijać ogólnodostępną infrastrukturę ładowania w mieście?", którego partnerem jest Miasto Łódź. Wspólnie postaramy się przedstawić optymalną strategię w tym zakresie. "Elektromobilność i zrównoważony rozwój publicznego transportu zbiorowego" to z kolei inny duży warsztat, podczas którego omówimy doświadczenia polskich przewoźników związane z elektryfikacją taboru. W zakresie pozostałych warsztatów należy wspomnieć spotkania pod nazwą "Sposoby audytowania transportu miejskiego" i "Promocja komunikacji miejskiej w kontekście elektromobilności". – mówi Maciej Mazur, Dyrektor Zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych

Raporty merytoryczne

Program KNM 2019 obfituje również w premiery raportów, które jako pierwsze trafią do rąk uczestników kongresu. Zaprezentowane zostanie m.in. opracowanie "Take e-bus!", będące szczegółową analizą uwarunkowań wprowadzania autobusów elektrycznych do obsługi 10 polskich i zagranicznych miast oraz prezentacją doświadczeń wynikających z ich zakupu i eksploatacji.

- Wspólnie z partnerami przygotowaliśmy także kilka poradników i instruktaży, m.in. publikację "Odbiór stacji ładowania krok po kroku", będącą przewodnikiem po tej procedurze, dodatkowo zawierającą gotowe do wypełnienia formularze, niezbędne do wniosku o przeprowadzenie badania technicznego stacji ładowania – mówi Łukasz Witkowski z PSPA. – Raport "Instrukcja rozwoju ogólnodostępnej infrastruktury ładowania w mieście" systematyzuje z kolei wiedzę i kataloguje niezbędne działania samorządu w zakresie planowania optymalnej siatki i lokalizacji stacji ładowania.

W ramach Kongresu zaprezentowany także zostanie "Systemy identyfikacji wizualnej elektromobilności", czyli pakiet rozwiązań graficznych, w tym znaków poziomych i pionowych m.in. infrastruktury ładowania, miejsc postojowych czy buspasów, gotowych do umieszczenia w przestrzeni publicznej. Odbędzie się także premiera raportu "Jak planować Strefy Czystego Transportu?", będąca szczegółową analizą tego obszaru - od opinii prawnej i wyjaśnienia prawodawstwa, przez zbadanie stref niskoemisyjnych funkcjonujących w Europie, po badania społeczne, które zrealizowano wśród mieszkańców największych miast Polski. Celem było stworzenie modelu optymalnej strefy w warunkach polskich. Uczestnicy Kongresu otrzymają także najnowszy "Katalog pojazdów elektrycznych dostępnych w sprzedaży na terenie Polski", zawierający m.in. ceny i szczegółowe parametry samochodów oraz listę modeli, które dopiero zostaną wprowadzone do sprzedaży, będący analizą tego rynku, a także raport przygotowany przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów dotyczący "Pozycjonowania się miast w kontekście elektromobilności", któremu towarzyszyć będzie debata na ten sam temat.

Debaty eksperckie

Choć panele i debaty stanowią zdecydowaną mniejszość, w programie Kongresu znalazło się także miejsce dla kilku takich sesji dyskusyjnych. Najważniejsza z nich to tzw. Panel Prezydencki "Miasta przyszłości – emobility RoadMap", który zainauguruje KNM 2019 po serii wystąpień otwierających i wydarzeniu specjalnym, które dzisiaj jest jeszcze owiane tajemnicą.

- Udział w KNM, oprócz Lublina, potwierdziły m.in. władze Gdyni, Warszawy, Łodzi, Katowic, Sosnowca i wielu innych polskich miast. Podczas wydarzenia podpisana zostanie "Deklaracja Miast na rzecz Rozwoju Elektromobilności", będąca wyrazem gotowości środowiska administracji samorządowej, przedsiębiorców, przedstawicieli Parlamentu i administracji rządowej, ekspertów, a także działaczy społecznych i obywateli, do współpracy w zakresie tworzenia optymalnych warunków sprzyjających rozwojowi elektromobilności w Polsce – dodaje Maciej Mazur. Pozostałe debaty, na które zapraszają organizatorzy KNM 2019 to dyskusje wokół już bardzo skonkretyzowanych zagadnień, takich jak "Smart Charge – inteligentna elektromobilność w mieście", "Zeroemisyjna logistyka – najszybciej rozwijający się segment elektromobilności" oraz "Mikromobilność – problemy miast a potrzeby użytkowników".

Wystąpienia i prezentacje

Uzupełnieniem warsztatów i sesji tematycznych będą wystąpienia ekspertów rynku elektromobilności, zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Uczestnicy KNM zapoznają się z opiniami i doświadczeniami prelegentów reprezentujących koncerny motoryzacyjne, producentów infrastruktury ładowania, instytucje finansowe czy dostawców usług nowej mobilności. Partnerami Kongresu są takie marki jak: PTV Group, Volvo, Volkswagen, Daimler, engie, Toyota, ABB, Nissan, BMW, Alphabet, GO+EAuto, Ekoenergetyka-Polska, Triggo, Allego. Wybrane tytuły 15-minutowych wystąpień eksperckich, po których każdorazowo odbywać się będzie sesja pytań i odpowiedzi: "Czy wystarczy mocy do ładowania EV w twoim mieście?", "Wynajem długoterminowy samochodów w Jednostce Samorządu Terytorialnego", "W jaki sposób Mobility-as-a-Service może łączyć transport publiczny i prywatny", "Innowacyjne sieci ładowania samochodów elektrycznych w miastach", "Inteligentna infrastruktura wysokiej mocy dla miast", "Kiedy mikroauta opanują polskie metropolie?".

Wydarzenia towarzyszące

W ramach Kongresu Nowej Mobilności odbędą się także zamknięte posiedzenia grup roboczych PSPA, mających za zadanie wypracowanie propozycji rozwiązań legislacyjnych, których implementacja przyczyni się do przyspieszania wdrażania zero- i niskoemisyjnych rozwiązań transportowych w polskich miastach. Zaplanowano posiedzenia 6 grup roboczych, które podejmą tematykę ogólnodostępnej i budynkowej infrastruktury ładowania, wsparcia samorządów, rynku flotowego, podatków i taryf oraz wsparcia i promocji rynku elektromobilności.

Całemu Kongresowi będzie także towarzyszyć nowoczesny park produktowy, będący także miejscem spotkań B2B w ramach Stref Smart i Expo. W tym celu organizatorzy zaaranżują ulicę Grottgera przed Lubelskim Centrum Konferencyjnym oraz wnętrze LCK.

Dla kogo KNM 2019?

Do udziału w Kongresie zaproszeni zostali włodarze polskich miast, przedstawiciele rad gmin, a także pracownicy samorządowi w urzędach gminnych, powiatowych i marszałkowskich oraz pracownicy jednostek zależnych, w których zakresie odpowiedzialności znajduje się elektromobilność, jak również przewoźnicy i organizatorzy przewozów pasażerskich w miastach. Wspólnie z polskimi i międzynarodowymi liderami rynku, praktykami nowej mobilności i ekspertami, będą analizować i omawiać dostępne na rynku, najbardziej skuteczne i innowacyjne rozwiązania w zakresie zero- i niskoemisyjnego transportu.

Kongres Nowej Mobilności 2019 odbędzie się w dniach 09-10 września br. w Lublinie. Więcej informacji na temat wydarzenia dostępne jest na stronie: https://kongresnowejmobilnosci.pl/

Co w programie?

 • "Wszystko o Funduszu Niskoemisyjnego Transportu" – warsztat formule okrągłego stołu, w trakcie którego uczestnicy będą mogli zapytać przedstawiciela Funduszu o wszelkie kwestie związane z projektowanymi zasadami udzielania oraz rozliczania wsparcia z FNT;

 • "Procedura odbioru stacji ładowania" – warsztat zorganizowany wspólnie z Urzędem Dozoru Technicznego – dokładna analiza rozporządzenia w sprawie wymagań technicznych dla stacji ładowania;

 • "Jak rozwijać ogólnodostępną infrastrukturę ładowania w mieście?" – warsztat i prezentacja optymalnej strategii w tym zakresie. Partnerem warsztatów jest Miasto Łódź;

 • "Take e-bus!" – szczegółowa analiza uwarunkowań wprowadzenia autobusów elektrycznych do obsługi 10 polskich i zagranicznych miast oraz prezentacja doświadczeń wynikających z ich zakupu i eksploatacji;

 • "Odbiór stacji ładowania krok po kroku" – przewodnik po procedurze oraz gotowe do wypełnienia formularze, niezbędne do złożenia wniosku o przeprowadzenie badania technicznego stacji ładowania;

 • "Systemy identyfikacji wizualnej elektromobilności dla miast" – pakiet rozwiązań graficznych, w tym znaków poziomych i pionowych m.in. infrastruktury ładowania, miejsc postojowych czy buspasów, gotowych do umieszczenia w przestrzeni publicznej;

 • "Czy wystarczy mocy do ładowania EV w twoim mieście?";

 • "Smart Charge – inteligentna elektromobilność w mieście";

 • "Zeroemisyjna logistyka – najszybciej rozwijający się segment elektromobilności";

 • "Mikromobilność – problemy miast a potrzeby użytkowników";

 • "Inteligentna infrastruktura wysokiej mocy dla miast".

Cały program dostępny jest w załączeniu oraz na stronie: https://kongresnowejmobilnosci.pl/
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konferencja
elektromobilność
PSPA

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....