TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Parkowanie w Śródmieściu Warszawy po nowemu. Pilotażowy program
TransInfo.pl - Opublikowano: 05.02.2020 13:30:30
Parkowanie w Śródmieściu Warszawy po nowemu. Pilotażowy program (foto: UMW)

Dzielnica Śródmieście m.st. Warszawy wprowadza pilotażowy program zmieniający zasady parkowania na wybranych śródmiejskich podwórkach.

Dzięki temu parkowanie stanie się o wiele łatwiejsze dla mieszkańców dzielnicy. Nowe zasady pozwolą też na lepszą ochronę terenów zielonych przed zniszczeniami powodowanymi przez kierowców pozostawiających samochody poza wyznaczonymi strefami.

W Śródmieściu brakuje miejsc do parkowania, w związku z czym kierowcy intensywnie szukają wolnej przestrzeni, gdzie mogą zostawić swoje samochody. W grę wchodzi też chęć uniknięcia konieczności płacenia za pozostawienie auta w strefie płatnego parkowania. Osoby przyjezdne często parkują samochody na podwórkach, ograniczając dostęp do nich mieszkańcom pobliskich budynków. Nierzadko niszczona jest wówczas zieleń, rozjeżdżane są trawniki, co dodatkowo irytuje mieszkańców i naraża zarządcę terenu na koszty związane z naprawą uszkodzeń.

By temu zapobiec, Dzielnica Śródmieście m.st. Warszawy wprowadza pilotażowy program zmieniający zasady parkowania na wybranych śródmiejskich podwórkach.

Początkowo będą nim objęte cztery podwórka, na których wyznaczone zostaną miejsca postojowe – mówi Aleksander Ferens, burmistrz Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy. Nie będą one zamykane czy odgradzane szlabanem. Przy wjazdach ustawione zostaną natomiast znaki zakazu ruchu. Dzięki temu będzie można wystawiać mandaty za niewłaściwe parkowanie – tłumaczy burmistrz Aleksander Ferens.

Możliwość wjazdu i zatrzymania będą mieli natomiast posiadacze bezpłatnych identyfikatorów, które wydawane będą przez lokalne administracje Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami. Będą je mogli otrzymać nie tylko mieszkańcy budynków przylegających do objętych pilotażem podwórek, ale też najemcy lokali użytkowych. Dostęp do podwórek, w miarę potrzeb, będą też mieli dostawcy towarów oraz oczywiście służby ratunkowe i miejskie.

Chcemy, żeby te miejsca były dostępne tylko dla mieszkańców i użytkowników lokali, aby nie musieli zostawiać samochodu gdzieś daleko, ale mogli zaparkować pod budynkiem – podkreśla Daniel Łaga, przewodniczący Komisji Ładu Przestrzennego, Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej Rady Dzielnicy Śródmieście.

Liczymy na współpracę z mieszkańcami, że pomogą nam przygotować te podwórka, ale też wesprą nas w egzekwowaniu tego, by nikt niewłaściwie na nich nie parkował – dodaje Daniel Łaga.

Podwórka wybrane do pilotażu spełniają niezbędne kryteria, czyli nie są wydzierżawione przez podmioty zewnętrzne oraz nie są zagrodzone lub w inny sposób ograniczone przez aktualnych użytkowników.

Zasady korzystania z miejsc postojowych na wyznaczonych podwórkach i wydawania identyfikatorów określone będą w regulaminie.

Jako rada dzielnicy wspieramy pilotażowy program zmieniający zasady parkowania w Śródmieściu i działania zarządu. Jest to sprawa bardzo ważna dla mieszkańców, ale i dla nas – zapewnia Marcin Rolnik, przewodniczący Rady Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
parking

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....