TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Pierwszy metropolitarny czat o komunikacji
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 04.01.2019 12:30:56
Pierwszy metropolitarny czat o komunikacji

Aby uspokoić i poinformować pasażerów o kwestiach wiążących się z powołaniem ZTM, 3 stycznia zorganizowano internetowy czat. Na pytania odpowiadał Grzegorz Kwitek, członek zarządu GZM odpowiedzialny za transport.

Jak przekazał Kwitek, pierwsze zmiany w siatce połączeń i rozkładach mają być podejmowane w perspektywie I kwartału br., w pierwszej kolejności porządkując m.in. sprawy dublujących się linii i rozkładów dotychczasowych oddzielnych organizatorów.

Kwitek poinformował też o zakończeniu prac nad studium transportowym dla Metropolii. Wskazał, że na tej podstawie, prawdopodobnie w perspektywie tego roku, zacznie zmieniać się siatka połączeń – po konsultacjach z gminami i samorządami. Założeniem ma być integracja komunikacji miejskiej z funkcjonującymi w regionie Kolejami Śląskimi. Pierwszym tego elementem ma być integracja taryfowo-biletowa, na podstawie podpisanego już w ub. roku porozumienia.

Członek zarządu GZM zapowiedział też m.in. rozwój systemu aktualnej informacji pasażerskiej (obecnie dostępnej m.in. poprzez serwis jakdojade.pl; w przyszłości także przez inne serwisy komercyjne). Integrowane są rozwiązania w tym zakresie dotychczasowych organizatorów, rozwijany jest system dynamicznej informacji przystankowej (wraz z pracami nad nową aplikacją), trwają też prace nad pokazaniem autobusów ZTM w mapach Google.

Jedne barwy

Ponadto trwają prace nad ujednoliceniem barw pojazdów komunikacji miejskiej w Metropolii – w oparciu o gotową już tzw. księgę znaku GZM. Kwitek zastrzegł w czwartek, że sprawa wymaga zgody m.in. samorządowych przewoźników. Nie jest planowane np. masowe przemalowywanie kursujących po regionie autobusów. Zmiany, jeśli nastąpią, będą wprowadzone wraz z nowymi zamówieniami czy przetargami na obsługę linii.

Ponadto, zgodnie z informacjami GZM przekazywanymi przez poszczególne samorządy członkowskie (w czwartek rozesłał je m.in. tyski urząd miasta), jedyną zmianą w zintegrowanej taryfie biletowej jest pozostawienie w sprzedaży biletów okresowych jedynie w wariancie "od wybranej daty".

Oznacza to, że kupując bilet okresowy (7-, 30- lub 90-dniowy), pasażer musi zdecydować, od kiedy ma zacząć się jego data ważności. Dotychczasowe dwa rodzaje biletów okresowych (od wybranej daty lub od pierwszej aktywacji) były dostępne w sprzedaży tylko do końca grudnia; w nowym roku dostępne są już wyłącznie bilety od wybranej daty. Dalsze zmiany taryfowe mają być wdrażane w perspektywie połowy 2019 r.

GZM powstała 1 lipca 2017 r., a zaczęła działać od 1 stycznia 2018 r. Organizacja - mocą ustawy przygotowanej specjalnie dla tego regionu - skupia 41 miast i gmin centralnej części woj. śląskiego, zamieszkanych łącznie przez blisko 2,3 mln osób. Zgodnie z ustawą zajmuje się m.in. transportem i planowaniem przestrzennym. W czwartek Kwitek przekazał, że w tym miesiącu gotowa ma być do publikacji zamówiona w ub. roku koncepcja kolei metropolitalnej.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bilet
ZTM

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....