TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Pixel zabezpieczy system zliczania pasażerów BKM
TransInfo.pl - Opublikowano: 03.11.2018 14:00:09
Pixel zabezpieczy system zliczania pasażerów BKM

Białystok zadbał o niezawodność i prawidłowość działania systemu zliczania potoków pasażerskich.

Miasto rozstrzygnęło właśnie przetarg, którego przedmiotem jest świadczenie usługi bieżącej konserwacji oraz usuwania wszelkich usterek w funkcjonowaniu elementów systemu pomiaru potoków pasażerskich w autobusach komunikacji miejskiej. Zwycięzcą okazał się jedyny oferent, a mianowicie Pixel Sp. z o.o. Kontrakt opiewa na cenę 349 974,00 PLN brutto.

Ponadto firma zobowiązała się do usunięcia awarii krytycznej systemu w ciągu 72 godzin, awarii niekrytycznej w ciągu 168 godzin, zaś usterki systemu w ciągu 240 godzin.

System zliczania

System zliczania pasażerów przeznaczony jest do pomiaru ilości pasażerów korzystających z pojazdów transportu publicznego. Zasada pomiaru polega na rejestracji promieniowania cieplnego ciała pasażera i analizie optycznej przez sensory zainstalowane nad każdymi drzwiami w pojeździe. Sensory na podstawie analizy danych wykrywają informację o liczbie pasażerów i ich kierunku (wejście do pojazdu lub wyjście z pojazdu). Informacja z sensorów przekazywana jest do analizatora danych, który dla każdych drzwi - grupy sensorów, oblicza liczbę pasażerów wsiadających i wysiadających z pojazdu.

Informacje dotyczące zliczonych pasażerów po zamknięciu drzwi przesyłane są automatycznie z analizatora do sterownika informacji liniowej, który przypisuje pomiary do danego przystanku na uprzednio wybranej przez kierowcę trasie. Zarejestrowane w sterowniku informacji liniowej dane po zjeździe pojazdu na teren zajezdni są za pośrednictwem lokalnej transmisji danych automatycznie przesyłane na stację bazową (DAS), a za jej pośrednictwem na serwer zamawiającego. Przesłane na serwer informacje są przetwarzane i zapisywane do baz programów PixelReports i Pixel Data Analizator (PDA).

Obowiązki Pixela

Zamówienie dotyczy 216 autobusów wyposażonych w moduł nadawczo-odbiorczy, w tym 173 autobusów wyposażonych w system bramek liczących. Zakres umowy podpisanej z Pixel obejmuje:

- standardowe, kompleksowe przeglądy poprawności funkcjonowania systemu pomiaru potoków pasażerskich zainstalowanych w autobusach Białostockiej Komunikacji Miejskiej dokonywane 2 razy w roku, w miesiącu październiku oraz maju,

- ciągłe utrzymanie sprawności wszystkich urządzeń systemu zliczania pasażerów zamontowanych w pojazdach,

- monitorowanie poprawności działania systemu,

- opis błędów w systemie pomiaru potoków pasażerskich z podziałem na awarie krytyczną, niekrytyczną oraz usterkę.

Awaria krytyczna i niekrytyczna

Wyjaśnień wymagają pojęcia użyte przez zamawiającego dotyczące czasu reakcji wykonawcy na awarie lub usterki systemu. I tak, awaria krytyczna to awaria, która uniemożliwia zamawiającemu uzyskanie informacji z systemu bramek liczących dla minimum wszystkich pojazdów wyposażonych w system w jednej spółce.

Z kolei awaria niekrytyczna to awaria, która uniemożliwia zamawiającemu dokonania analizy danych z potoków pasażerskich dla pojedynczych pojazdów wyposażonych w system.

Natomiast usterka to zdarzenie, w którym część danych uzyskanych z systemu bramek liczących dla danego autobusu jest niemiarodajna lub niskiej jakości, natomiast pozostałe dane są prawidłowe i zamawiający może wykorzystać je do analizy potoków pasażerskich dla pojedynczych pojazdów w systemie.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
informacja
Białystok
Pixel

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....