TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Podróż życia 20 tys. młodych Europejczyków
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 26.01.2020 12:00:51
Podróż życia 20 tys. młodych Europejczyków

Około 20 tysięcy 18-latków otrzyma bilety wieloprzejazdowe w ramach czwartej i ostatniej edycji konkursu DiscoverEU, w której wzięło udział prawie 75 tys. młodych ludzi z całej Europy. Będą mogli odbyć maksymalnie 30-dniową podróż między 1 kwietnia a 31 października 2020 roku.

-"Od kwietnia 20 tysięcy młodych ludzi wyruszy w niezapomnianą europejską podróż, odkrywając różnorodne zakątki Unii. Odbycie tej podróży z rówieśnikami oraz osobami w innych krajach na pewno sprawi, że będzie to przyjemne i niezapomniane doświadczenie. Uczestnicy staną się częścią szerszej nieformalnej i integracyjnej grupy, której członkowie odkrywają nasz kontynent na różne sposoby – jego bogactwa, różnorodność i solidarność" - powiedział wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Margaritis Schinas, odpowiedzialny w KE za promowanie europejskiego stylu życia.

Głównie koleją

Jak informuje KE, młodzi ludzie przede wszystkim będą podróżowali koleją. Aby jednak móc dotrzeć do wszystkich miejsc na kontynencie, będą mogli korzystać również z innych rodzajów transportu, takich jak autokary, promy, a w wyjątkowych sytuacjach samoloty.

Wraz z biletem wieloprzejazdowym uczestnicy otrzymają również wsparcie i wskazówki dotyczące m.in. zrównoważonej turystyki. Młodzi ludzie są również zachęcani do pełnienia roli ambasadorów DiscoverEU oraz dzielenia się swoimi doświadczeniami. Zachęca się ich również do kontaktowania się z innymi podróżującymi poprzez media społecznościowe i do dzielenia się swoimi historiami.

Ostatnia edycja

Komisja Europejska uruchomiła inicjatywę DiscoverEU w czerwcu 2018 roku na wniosek europarlamentu. W pierwszych trzech edycjach możliwość podróżowania po Europie miało około 50 tys. młodych ludzi. Na rok 2020 Parlament Europejski zatwierdził dla inicjatywy DiscoverEU budżet w wysokości 25 mln euro.

KE podkreśla, że uczestnicy pierwszych edycji konkursu uznali DiscoverEU za cenne i integracyjne doświadczenie edukacyjne, przyczyniające się do zaangażowania obywatelskiego, rozwoju osobistego i rozwoju umiejętności. Ponadto dwie trzecie spośród uczestników stwierdziło, że gdyby nie DiscoverEU, nie byłoby ich stać na bilet. Niektórzy z nich udali się w pierwszą w życiu podróż bez rodziców lub opiekunów.

W maju 2018 roku KE zaproponowała włączenie DiscoverEU do przyszłego programu Erasmus na lata 2021–2027. Pod warunkiem osiągnięcia porozumienia w tej sprawie między Parlamentem Europejskim i Radą UE z tej inicjatywy mogłyby skorzystać w przyszłości setki tysięcy 18-latków.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bilet
unia
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....