TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Polskie miasta z sobotnim rozkładem jazdy
PAP - Opublikowano: 16.03.2020 16:30:38
Polskie miasta z sobotnim rozkładem jazdy

W związku z wirusem, od poniedziałku 16 marca - do odwołania – w wielu miastach komunikacja przeszła na sobotni rozkład jazdy.

Prezentujemy zmiany w wybranych miastach, natomiast wszędzie sytuacja wygląda podobnie:

Białystok

W podlaskim mieście od kilku dni nie można u kierowcy kupić papierowego biletu. Wszystko po to, by zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców. Władze miasta informowały już wcześniej, że wszystkie autobusy są codziennie dezynfekowane.

-"Od poniedziałku 16 marca do odwołania, w związku z zamknięciem szkół, wprowadzony zostanie sobotni rozkład jazdy jako obowiązujący w dni robocze, od poniedziałku do piątku, nie dotyczy to linii nr 1, 3, ,7, 10, 13, 102, 104, 105, 106, 200, 201, 202" - podaje w komunikacie miasto.

-"W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, ale także pracowników związanych z transportem publicznym podejmujemy kolejne działania profilaktyczne mające przeciwdziałać rozpowszechnianiu się wirusa. Chodzi o zminimalizowanie kontaktów między kierowcami i pasażerami. Prosimy o korzystanie z aplikacji mobilnych lub zakup biletów przed podróżą" - podkreślił zastępca prezydenta Zbigniew Nikitorowicz, cytowany w informacji zamieszczonej na stronie internetowej miasta Białystok.

Autobusy miejskie mają być także lepiej wietrzone poprzez otwieranie na przystankach wszystkich drzwi. Drzwi mają być też dłużej otwarte w trakcie postoju na przystankach. Od 13 marca zawieszone są linie nocne, autobusy miejskie w nocy nie kursują. (PAP)

Łódź

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego zmienia się rozkłady jazdy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Łodzi. Od wtorku, 17 marca - do odwołania - w dni robocze obowiązywać będą sobotnie rozkłady jazdy z wydłużonymi porannymi i popołudniowymi szczytami komunikacyjnymi.

Jak poinformowała PAP Jolanta Baranowska z łódzkiego magistratu utrzymane zostało kursowanie linii tramwajowych: 10A, 11A, 18, które w soboty i niedziele nie jeździły. Zawieszone zostały tramwaje: 7 i 16.

Według rozkładu jazdy z dnia roboczego jeździć będą autobusy: 43AB, Z45, Z46, 53ABCDE, 60ABCD, 91ABC, 61 i 6. Natomiast rozkłady sobotnie będą obowiązywały na liniach autobusowych: 54ABC, 55, 58AB, 63, 66, 82AB, 87AB, 90ABC, 94, G1, G2, H, W.

Z kolei od nocy z poniedziałku na wtorek (z 16 na 17 marca) na liniach nocnych będą obowiązywały rozkłady jak z piątku na sobotę, przy czym w dni robocze nie będą realizowane kursy do Pabianic linią N4B oraz do Konstantynowa linią N9.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne (MPK) informuje również, że linia autobusowa 96 będzie kursować tylko w tzw. wariancie C – przez ulicę Przybyszewskiego na osiedle Janów.

Spółka podkreśla, że w soboty, niedziele i święta, rozkład tramwajów i autobusów nie ulega zmianom.

Jak wyjaśnił w rozmowie z PAP zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi Maciej Sobieraj, zmiana w rozkładach jazdy spowodowana została m.in. opieką nad dziećmi, którą sprawuje wielu pracowników, a także z zaobserwowaną zmniejszającą się liczbą pasażerów.

Łódzkie MPK przypomina pasażerom, że nie ma potrzeby naciskania przycisków – zarówno wewnątrz autobusu, jak i na zewnątrz. Kierowcy i motorniczowie otwierają drzwi automatycznie. Podobnie jest w przypadku przystanków na żądanie. Jeśli w autobusie lub na przystanku są pasażerowie, kierowca zatrzymuje pojazd i otwiera drzwi automatycznie. Co ważne, pasażerowie nie muszą też dotykać biletomatu dłonią, by kupić bilet. Ekrany w biletomatach można obsługiwać przy pomocy przedmiotów takich, jak m. in. długopis czy ołówek.

W pojazdach MPK – Łódź codziennie dezynfekowane są poręcze, uchwyty, biletomaty, kasowniki i kabiny kierujących w pojazdach komunikacji miejskiej. Wprowadzona została strefa bezpieczeństwa w obrębie kabiny kierującego – z zakazem wstępu dla pasażerów. W związku z tym przednie drzwi pojazdów są zablokowane.

Dodatkowo – w monitorach LCD w pojazdach MPK emitowane są materiały informacyjne dotyczące koronawirusa, zgodne z informacjami podawanymi przez WHO.

Kielce

Jak informuje ZTM Kielce, od wtorku 17 marca 2020 roku wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

 • do odwołania we wszystkie dni tygodnia zawieszone zostaje kursowanie autobusów linii 104, 105, 108 oraz 114,

 • autobusy linii 102, 106, 109, 112, 113 do odwołania w dni robocze będą kursowały według rozkładów jazdy jak w soboty,

Koszalin

W związku z zagrożeniem koronawirusem, od poniedziałku 16 marca do odwołania autobusy miejskie większości linii jeżdżą według tzw. sobotniego rozkładu jazdy – poinformował Tomasz Nowe z koszalińskiego magistratu. Od soboty kierowcy nie prowadzą sprzedaży biletów.

Jak podał nowy sobotni rozkład jazdy autobusów miejskich wprowadzony od poniedziałku dotyczy wszystkich linii oprócz tych z numerami 17,18 i 33. Dla nich pozostaje ważny rozkład z dnia powszedniego. Jednocześnie zaapelowano do mieszkańców, by na bieżąco śledzili stronę internetową Miejskiego Zakładu Komunikacji w Koszalinie (Zachodniopomorskie).

Zastępca dyrektora wydziału komunikacji społecznej poinformował także, że od soboty kierowcy MZK nie prowadzą sprzedaży biletów. Można je kupić za pomocą urządzeń mobilnych, w biletomatach w autobusach oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży. Stosowne komunikaty głosowe i tekstowe są podawane w autobusach.

Dodatkowo w autobusach wydzielona została strefa bezpieczeństwa, co oznacza zamknięcie pierwszego pomostu i oddzielenie go od pozostałej przestrzeni pasażerskiej taśmą. Tym samym pasażerowie nie mogą wsiadać do autobusów pierwszymi drzwiami.

Wprowadzono zasadę zatrzymywania się autobusu na każdym przystanku, by pasażerowie nie musieli korzystać z przycisku "STOP".

Kierowcy zostali także wyposażeni w spray z płynem dezynfekującym, rękawiczki oraz papier w celu dezynfekcji poręczy autobusu. Od 13 marca do odwołania obowiązuje całkowity zakaz przebywania klientów na terenie MZK. Główne drzwi wejściowe są zamknięte. Wszelkie sprawy można załatwiać mailowo, telefonicznie lub listownie. Osobiste wizyty są możliwe jedynie po wcześniejszym umówieniu terminu.

Szczecin

Wprowadza od poniedziałku letnie rozkłady jazdy:

 •     Zawiesza się kursowanie autobusów linii 109, 110,

 •     Na liniach 901, 904 i 908 nie będą wykonywane kursy realizowane w dni nauki w szkołach,

 •     Na linii 111 obowiązywać będzie rozkład jazdy ważny w okresie wolnym od nauki w szkołach,

 •     Linia 74 kursować będzie tylko do przystanku "Łukasińskiego Ogrody", autobusy będą odstawać do planowanej godziny odjazdu w kierunku Bezrzecza,

 •     Wprowadzone zostaną rozkłady letnie dla linii 53, 60, 69, 107.

Przy okazji miasto informuje o komunikacyjnej profilaktyce antywirusowej: To:

 •     Brak możliwości zakupu biletów komunikacji miejskiej u prowadzących pojazdy,

 •     Wszystkie drzwi powinny być otwierane przez prowadzących pojazdy,

 •     Brak przystanków "na żądanie",

 •     Wyłączenie ogrzewania we wszystkich pojazdach,

 •     Dodatkowa, codzienna dezynfekcja pojazdów,

 •     Wprowadzenie specjalnej, wydzielonej strefy dla prowadzących,

 •     Wyłączenie z użytkowania pierwszych drzwi i siedzeń na przedzie pojazdów,

 •     Ograniczenie kontaktu z prowadzącymi pojazdy.

Wrocław

Od 17 marca wrocławskie tramwaje i autobusy będą kursować według sobotnich rozkładów jazdy. W godzinach szczytu na najbardziej obleganych liniach zostaną uruchomione dodatkowe autobusy.

-"Po prowadzonej w ostatnich czterech dniach obserwacji napełnień autobusów i tramwajów oraz w trosce o zdrowie naszych pracowników uprzejmie informujemy, że komunikacja miejska od wtorku będzie funkcjonowała według sobotnich rozkładów jazdy" – poinformowało MPK w przesłanym PAP komunikacie.

W godzinach szczytu na najbardziej popularnych liniach zostaną uruchomione dodatkowe autobusy.

-"Trzeba też pamiętać, że zarówno motorniczowie, jak i kierowcy to w dużej mierze rodzice, którzy muszą także zapewnić opiekę swoim dzieciom. (...) Jednoczenie zapewniam, że służby MPK na bieżąco monitorują sytuację i będą podejmować adekwatne do niej decyzje" – powiedział prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder.

Już w ubiegłym tygodniu wrocławskie MKP wprowadziło zmiany w związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Miejski przewoźnik wyłączył funkcjonowanie przycisków, za pomocą których pasażerowie mogli sygnalizować potrzebę otwarcia drzwi. Drzwi we wszystkich pojazdach są otwierane przez kierowców lub motorniczych. We wszystkich autobusach wyznaczono też strefę buforową pomiędzy kabiną kierowcy, a przedziałem pasażerskim.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
rozkład
Białystok
Łódź
Koszalin
Wrocław

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....