TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Poslanecká sněmovna pomoże ČD
ČRO Tomasz Larczyński, TransInfo - Opublikowano: 23.02.2017 21:20:49
Ceske drahy kupują wagony sypialne

Poslanecká sněmovna w czwartek w trybie przyspieszonym zatwierdziła poprawkę do ustawy o zamówieniach publicznych, która ma rozwiązać problem przedsiębiorstw państwowych z akcjami wyłącznie w formie fizycznej, i które chcą ubiegać się o zamówienia publiczne. Problem dotyczy głównie Českých drah, na podstawie nowej ustawy o zamówieniach nie mogą one brać udziału w przetargach na przewozy w ramach służby publicznej. Mają one akcje wyłącznie w formie "papierowej" i zgodnie z ustawą nie mogą ich przekształcić na zdematerializowane.

Wyjątkiem od powyższej zasady mogą być spółki będące własnością gmin lub miast, ale nie przedsiębiorstwa państwowe, takie, jak České dráhy. Dlatego grupa posłów z różnych klubów proponują rozszerzenie wyjątku i na spółki akcyjne, których akcje w łącznej wartości nominalnej 100% kapitału posiada państwo.

Przedstawiciel wnioskodawców Jaroslav Faltýnek z ugrupowania ANO poinformował, że jeśli prawo pozostanie w jego obecnym stanie, ČD nie będą mogły brać udziału w przetargach, a gdyby chciały, to musiałby je zamawiający wykluczać.

Problemy z akcjami według wcześniejszych informacji Ministerstwa Transportu mają i inne przedsiębiorstwa państwowe. W Ministerstwie Przemysłu (w Republice Czeskiej nie ma osobnego ministerstwa skarbu) akcje fizyczne, na przykład, mają ČEPS (operator systemu przesyłu energii) i OTE (inny operator rynku energetycznego).

Minister Ťok (ANO) powiedział w listopadzie, że problem z akcjami nie wykluczy ČD z przetargów. Nowi operatorzy pochodzący z przetargów mogliby zacząć jeździć najwcześniej w 2018 i 2019 r.

Co najmniej jeden rok potrwa, aby Ministerstwo Transportu rozpisało przetarg, i to będzie wystarczająco dużo czasu, aby rozwiązać konflikt z prawem, powiedział Ťok. Sejmowy projekt idzie teraz do Senatu.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Republika Czeska
prawo zamówień publicznych
akcje
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....