TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Poznań: raport ze sprzedaży biletów ZTM marzec 2015
ZTM POZNAŃ - Opublikowano: 29.05.2015 09:59:14
Poznań: raport ze sprzedaży biletów ZTM marzec 2015

ZTM Poznań przedstawiło raport ze sprzedaży biletów ZTM w marcu 2015r. W miesiącu zamykającym pierwszy kwartał bieżącego roku klienci transportu publicznego organizowanego przez ZTM Poznań kupili bilety o łącznej wartości blisko 17 mln zł, co stanowi wzrost o 3,37 proc. w stosunku do analogicznego miesiąca roku 2014r. Pod względem wartości sprzedaży był to najlepszy marzec od trzech lat.

Analizując przyczynę wzrostu zwracają uwagę utrzymujące się pozytywne trendy wynikające z wprowadzenia nowej taryfy związanej z systemem PEKA: możliwość dopasowania długości biletu długookresowych do własnych potrzeb oraz coraz większa popularność opłacania przejazdów z tPortmonetki na karcie PEKA kosztem jednorazowych biletów czasowych.

Największy wpływ na całość sprzedaży w marcu 2015r. miał wysoki poziom sprzedaży biletów długookresowych. W stosunku do ubiegłego roku sprzedaż w tej grupie biletów wzrosła o 6,38 proc., co oznacza wzrost o ponad 0,5 mln zł. Marzec 2015r. był rekordowy pod względem wpływów z biletów długookresowych w porównaniu do marców z 2012, 2013 i 2014r. Wzrosła także (o ponad 5 proc.) ilość zakupionych biletów długookresowych, która zamknęła się liczbą 117,8 tys. (w porównaniu do 112 tys. w marcu 2014). To najlepszy wynik w marcu pod względem liczby kupionych biletów długookresowych od dwóch lat.

Pasażerowie chętnie korzystają z możliwości dopasowania ważności biletu do swoich potrzeb, co umożliwia system PEKA. Pod względem wartości sprzedaży pasażerowie kupili:

57,5 proc. więcej biletów o długości obowiązywania od 31 do 90 dni i 3-miesięcznych

33,5 proc. więcej biletów o długości obowiązywania od 91 do 120 dni

91,6 proc. więcej biletów o długości obowiązywania od 121 do 150 dni

94,3 proc. więcej biletów o długości obowiązywania od 181 do 210 dni i 9-miesięcznych

Przyczyn wzrostu sprzedaży ZTM upatruje w rozpoczynającym się na wielu uczelniach w marcu semestrem letnim. 

Podobnie jak w minionych miesiącach, bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się również bilety krótkookresowe.  Bilety z tej grupy odnotowały bardzo zdecydowany wzrost wskaźników:

bilety 24-godzinne: 19,2 proc. wzrostu ilości i 26,6 proc. wzrostu wartości sprzedaży

bilety 48-godzinne: 17,7 proc. wzrostu ilości i 43,8 proc. wzrostu wartości sprzedaży

bilety 72-godzinne: 93 proc. wzrostu ilości i 158,5 proc. wzrostu wartości sprzedaży

Pod względem wartości i ilości sprzedaży biletów krótkookresowych marzec 2015r. był najlepszym miesiącem w bieżącym roku.

Coraz więcej pasażerów preferuje korzystanie z tPortmonetki na karcie PEKA rezygnując z tradycyjnych biletów czasowych. Przypominamy, że każda podróż opłacana z tPortmonetki do 8 przystanków jest tańsza (koszt: 2,92 zł) od najtańszego biletu czasowego w cenie 3 zł (uprawniającego do podróży do 10 minut), a każda podróż opłacana z tPortmonetki do 28 przystanków (kosz: 4,56 zł) jest tańsza od biletu czasowego w cenie 4,60 zł (uprawniającego do podróży do 40 minut lub na jeden przejazd). To tłumaczy rosnące zainteresowanie korzystaniem z opłat za przejechane przystanki, a nie za czas spędzany w pojeździe transportu publicznego. W pełni potwierdzają to dane statystyczne, z których wynika, że wartość doładowań tPortmonetki osiągnęła w marcu rekordowy pułap w historii ? blisko 2,9 mln zł, także liczba doładowań była rekordowa i wyniosła 166,5 tys. Warto zauważyć, że kwota doładowań tPortmonetki i wartość sprzedaży biletów jednorazowych (która spada), dała w marcu sumę prawie 6,7 mln zł,  czyli wyższą od sprzedaży biletów jednorazowych w marcu 2014r. (wówczas nie było jeszcze możliwości korzystania z tPortmonetki).

WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZTM Poznań
bilety
Poznań
raport
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....