TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Przesiadkowe niedoszacowanie w Żorach. Jest dopłata
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 20.11.2019 09:30:28
Budżetowe niedoszacowanie w Żorach. Jest dopłata; fot. Tomasz Żak / UMWS

Samorząd Żor, który na początku września br. oddał mieszkańcom nowe centrum przesiadkowe, otrzymał większe o ponad 1,5 mln zł, niż pierwotnie założono, unijne dofinansowanie do tej inwestycji – podał 18 listopada urząd marszałkowski woj. śląskiego.

Nowe centrum przesiadkowe powstało na miejscu dotychczasowego żorskiego dworca autobusowego, przy ul. Męczenników Oświęcimskich, w bezpośrednim sąsiedztwie centrum miasta. Prócz trzech peronów do wsiadania i jednego do wysiadania, powstały m.in. pawilon dla pasażerów, miejsca postojowe dla autobusów, parking kiss&ride i wypożyczalnia rowerów miejskich.

Ponieważ miastu zależy, aby zachęcać mieszkańców do korzystania z roweru jako codziennego środka transportu, w ramach tego samego unijnego projektu zbudowano drogę rowerową wzdłuż al. Jana Pawła II, łączącą centrum miasta, osiedla i miejsca pracy.

Cały projekt "Mobilni Żorzanie – systemowe rozwiązania w zakresie mobilności miejskiej" otrzymał dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Śląskiego na lata 2014-2020. Nabór do tamtego konkursu RPO na przedsięwzięcia dotyczące transportu emisyjnego, prowadzony w tzw. procedurze ZIT, trwał od lipca do września 2017 r.

Budżetowe niedoszacowanie

Samorząd Żor otrzymał wówczas do projektu oszacowanego pierwotnie na blisko 8,7 mln zł dofinansowanie w wysokości 5,6 mln zł.

We wtorek aneks do tamtej umowy ws. zwiększenia dotacji podpisali prezydent Żor Waldemar Socha oraz pochodzący z tego miasta Wojciech Kałuża, który choć w wyborach samorządowych startował z listy KO, po nich zdecydował o poparciu PiS, umożliwiając tej partii samodzielne rządy w regionie i zostając następnie wicemarszałkiem województwa.

Jak wyjaśnił urząd marszałkowski woj. śląskiego, po przetargach wartość żorskiej inwestycji znacząco wzrosła, co spowodowało duże obciążenie finansowe dla miejscowego samorządu. Po zwiększeniu dofinansowania do 7,1 mln zł miasto rozliczy projekt opiewający ostatecznie na blisko 12,8 mln zł.

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne (ZIT) - to instrument RPO, w którym samorządy lokalne w znacznej mierze decydują o podziale dostępnych środków. W woj. śląskim poprzez lokalne samorządy wdrażające ZIT i RIT (Regionalne Inwestycje Terytorialne) jest rozdzielanych około 32 proc. środków tamtejszego RPO na lata 2014-2020 (RPO) – łącznie ok. 1,1 mld euro.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
węzeł
Żory

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....