TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Rekordowy rok w Niemczech
DPA Tomasz Larczyński, TransInfo - Opublikowano: 02.01.2017 23:36:59 1 komentarz
Pociągi i autobusy w niemieckich przewozach aglomeracyjnych i regionalnych z nieustannie rosnącą liczbą pasażerów

Stale coraz więcej Niemców przenosi się do miast. Koncentracja ludności w naturalny sposób sprzyja zaś rozwojowi transportu publicznego, oczywiście o ile się go celowo nie sabotuje (co z naszego podwórka znamy niestety całkiem dobrze).

Związek Niemieckich Przewoźników (Verband Deutscher Verkehrsunternehmen) ogłosił, że 2016 rok jest dla jego członków kolejnym rekordowym. Wstępne badania sondażowe pokazują, że w tym roku osiągnięto imponującą liczbę 10,2 mld podróży w publicznym transporcie regionalnym i aglomeracyjnym, co daje o 1,8% więcej niż w 2015 r.

Liczby te rosną nieprzerwanie od 1997 r. "Transport publiczny jest i pozostaje podstawą wszechstronnej, przyjaznej dla środowiska i wydajnej mobilności w Niemczech", powiedział Niemieckiej Agencji Prasowej przewodniczący stowarzyszenia Jürgen Fenske. "Chcemy i musimy nadal rosnąć, aby sprostać przyszłym wyzwaniom dla transportu miejskiego, na przykład związanym ze zmianami klimatycznymi" ? podkreślił Fenske.

Urbanizacja powoduje wzrosty w sektorze transportu kolejowego aglomeracyjnego, tramwajowego i metra, podczas gdy transport autobusowy ogólnie rzecz biorąc zachowuje stabilny poziom. Dokładne dane VDV chce ogłosić 25 stycznia.

Według szacunków Związku autobusy i pociągi zastępują w Niemczech codziennie 20 mln podróży samochodowych. Dla dalszego rozwoju niezbędne są pewne zmiany prawne oraz odpowiednie współfinansowanie przez władze federalne i krajowe (samorządowe), powiedział Fenske. Ostatnio przemysł otrzymał, na przykład, silniejszego wsparcie dla produkcji autobusów elektrycznych.

Na około 450 niemieckich operatorów regionalnych zdecydowaną większość stanowią przedsiębiorstwa samorządowe, w tym głównie gminne i miejskie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Niemcy
przewozy regionalne
przewozy aglomeracyjne
urbanizacja
zrównoważony transport
wzrost
  • andrzejh69 – 03.01.2017

    Jest wzrost bo nowi uciekinierzy z trzeciego świata jeżdżą transportem publicznym, a sądzę że rodowici Niemcy zostali przy transporcie indywidualnym.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....