TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Rok z życia Biletu Metropolitalnego
ZTM TransInfo.pl - Opublikowano: 30.09.2019 20:39:32
Rok z życia Biletu Metropolitalnego (foto: ZTM)

Mieszkańcy podwarszawskich gmin już od roku mogą korzystać z rozszerzonej oferty Warszawa+. Tańsze bilety cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem pasażerów.

Rozszerzony program Warszawa+ wszedł w życie 1 września 2018 roku, ale wydawanie kart przez samorządy oraz przedsprzedaż Biletów Metropolitalnych rozpoczęła się już w połowie sierpnia. Przez rok mieszkańcy aglomeracji kupili ich 253 987 sztuk.

Nowa oferta zachęciła mieszkańców aglomeracji do podróży Warszawskim Transportem Publicznym – przez rok obowiązywania Biletu Metropolitalnego (1 września 2018 – 31 sierpnia 2019) wzrosła liczba sprzedanych biletów. Sprzedaż biletów długookresowych na 1. i 2. strefę wyniosła 490 838 sztuk (o łącznej wartości 97 175 653,00 złotych) i było to o ok. 10 proc. więcej niż rok wcześniej. W okresie od 1 września 2017 do 31 sierpnia 2018 roku pasażerowie kupili 445 730 biletów ważnych na 1. i 2. strefę (za 81 591 319,00 złotych).

Dane pokazują ponad 19-procentowy wzrost ich wartości od momentu wprowadzenia nowej oferty – chętniej kupowane są droższe bilety 90 dniowe ważne w obu strefach. W ostatnim roku obowiązywania "starej" oferty pasażerowi kupili 89 320 sztuk tych biletów za kwotę 29 820 885,00 zł. Teraz było to aż 124 973 sztuk o wartości 42 341 785,00 złotych czyli niemal 40 proc. biletów więcej.

Z liczby 490 838 sprzedanych biletów długookresowych na 1. i 2. stref 253 987 sztuki to Bilety Metropolitalne – przeznaczone dla mieszkańców podwarszawskich gmin, które podpisały porozumienie z Zarządem Transportu Miejskiego. Oznacza to, że około 237 tysięcy sztuk biletów długookresowych na obie strefy nabyły osoby, które przyjeżdżają do Warszawy z dalszych gmin niż te, które są w bezpośrednim sąsiedztwie stolicy i nie podpisały porozumień z ZTM. W tej chwili tańsze bilety mogą kupować mieszkańcy 25 gmin: Góra Kalwaria, Wołomin, Sulejówek, Wiązowna, Stare Babice, Ożarów Mazowiecki, Józefów, Otwock, Piaseczno, Kampinos, Lesznowola, Kobyłka, Legionowo, Leszno, Raszyn, Nieporęt, Jabłonna, Radzymin, Konstancin-Jeziorna, Wieliszew, Nadarzyn, Pruszków, Zielonka, Piastów, Prażmów.

Każda gmina ma do wyboru trzy poziomy dofinansowania zakupu biletów mieszkańcom i odpowiadające im trzy rodzaje biletów Warszawa+1, Warszawa+2, Warszawa+3. Pasażer rozliczający się z podatków w gminie, która podpisała porozumienie z Zarządem Transportu Miejskiego w ofercie Warszawa+3 za bilet 30-dniowy normalny imienny ważny w obu strefach biletowych płaci tylko 120 zł, czyli o 60 zł mniej niż wcześniej. Bilet 90-dniowy normalny imienny z kolei, ważny w obu strefach będzie kosztował 330 zł (czyli o 130 zł mniej). Różnicę w cenie pokrywa dany samorząd.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZTM Warszawa
bilet

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....