TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Rosną szczecińskie węzły metropolitalne
- Opublikowano: 04.11.2019 18:00:25
Rosną szczeciński węzły metropolitalne

Coraz więcej się dzieje przy węzłach przesiadkowych związanych z budową Szczecińskiej Kolei Metropolitarnej.

Pierwszy tego typu węzeł już funkcjonuje w Stargardzie. Z kolei już wiadomo, kto wykona węzeł przy stacji w Goleniowie. To firma Prime Construction z siedzibą w Szczecinie, której oferta została uznana za najkorzystniejszą. To właśnie ze szczecińską firmą zostanie podpisana umowa, której wartość opiewa na prawie 24,6 mln PLN brutto.

Zgodnie z założeniami, w pierwszej kolejności ma powstać dokumentacja projektowa (do 31 lipca 2020 roku), a następnie rozpoczną się prace budowlane, które mają być zakończone najpóźniej w dniu 30 września 2021 roku. W ramach inwestycji planuje się zaprojektowanie i budowę nowego budynku dworca kolejowo – autobusowego zlokalizowanego w miejscu istniejącego. Ponadto, w rejonie węzła powstanie 235 miejsc parkingowych. Przy nowym węźle przesiadkowym zmieni się również układ komunikacyjny.

Gryfino również z węzłem

Z kolei w Gryfinie trwa przebudowa ulicy Kolejowej. Ulica ta będzie stanowić część przyszłego węzła przesiadkowego. Prace przy samym węźle mają rozpocząć się w przyszłym roku. W ramach inwestycji mają zostać przebudowane okolice stacji kolejowego oraz ulice Sprzymierzonych oraz 1 Maja. Rozpoczęła się również modernizacja samej stacji Gryfino.

Co słychać na budowie węzła Łękno?

Cały czas trwają prace związane z budową węzła Łękno w Szczecinie, znajdującego się przy przyszłej stacji SKM. W ostatnich dniach wykonawca rozpoczął prace związane układaniem pierwszych warstw nowej nawierzchni na trasie obwodnicy. Z kolei w ciągu al. Wojska Polskiego trwało wykonywanie betonu międzyszynowego oraz deskowanie pod kolejną sekcję płyty torowej. Trwają również prace przy wiaduktach oraz sieciach kanalizacyjnych i gazowych. W ramach tego przedsięwzięcia powstanie m.in. nowa część obwodnicy Śródmieścia Szczecina od ul. Arkońskiej/Niemierzyńskiej do początku łącznic węzła, a także zostanie przebudowana część al. Wojska Polskiego wraz z budową skrzyżowania z wyspą centralną wraz z sygnalizacją świetlną i przebudową torowiska tramwajowego. Inwestycja dotyczy również przebudowy linii kolejowej 406 na długości 1,2km wraz z peronami pod węzłem Łękno. Zgodnie z planem, budowa węzła ma zostać zakończona jesienią przyszłego roku.

SKM – etap realizacji

Również przedsięwzięcie jakim jest Szczecińska Kolej Metropolitalna, zaczyna przechodzić w fazę realizacji. Trwają prace nad projektami przystanków i węzłów przesiadkowych w Szczecinie i okolicznych miastach. Z kolei we wrześniu rozpoczęły się już prace na linii kolejowej 406 na odcinku Skolwin – Police oraz na linii 273. Cała SKM ma być gotowa w czerwcu 2022 roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
węzeł
Szczecin
Stargard

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....