TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Rybnik będzie miał plan
UM RYBNIK - Opublikowano: 21.01.2016 23:03:11
Rybnik będzie miał plan (fot. A. Kolenda / UM Rybnik)

Rybnik będzie miał plan zintegrowanego transportu. Opracowaniem dokumentu zajmie się nowy doradca prezydenta, dr Bartosz Mazur.

Mowa o kompleksowym planie, który ma zintegrować różne formy transportu funkcjonujące w mieście i w otoczeniu Rybnika.

? W wielu dziedzinach Rybnik szuka nowych rozwiązań. Na pewno ważnym elementem funkcjonowania miasta jest wszystko, co się wiąże się z transportem, rozumianym bardzo szeroko i obejmującym kwestie komunikacji autobusowej, szynowej, sieci dróg, parkingów, ścieżek rowerowych itp. Integracja tych elementów powinna doprowadzić do tego, że po Rybniku będzie się jeździło lepiej, szybciej, że mieszkaniec będzie mógł się swobodnie przemieszczać w ramach miasta i subregionu. A to spowoduje, że w Rybniku będzie się po prostu lepiej mieszkać ? podkreśla prezydent Rybnika, Piotr Kuczera.

Opracowaniem dokumentu zajmuje się doradca prezydenta do spraw zintegrowanego transportu, dr Bartosz Mazur.

? Zadanie, które stoi przede mną jest dość obszerne. Największym problemem jest wszechobecny dyktat samochodu. Chciałbym, aby efektem mojej pracy była większa ilość osób rezygnujących z samochodu na rzecz komunikacji zbiorowej. Dzięki temu w mieście będzie się żyć wygodniej ? powietrze będzie czystsze, lepiej funkcjonować będzie park kulturowy, a mieszkanie w centrum stanie się bardziej komfortowe ? podkreśla dr Bartosz Mazur.

Dr Mazur dokonuje diagnozy stanu komunikacji na terenie Rybnika. Doradca prezydenta ma już kilka wstępnych wniosków w zakresie tego, co można poprawić:

? Istotnym wydaje się brak biletu dobowego czy jednodniowego, dedykowanego osobom, które chcą załatwić więcej spraw w kilku punktach miasta w ciągu jednego dnia. Druga kwestia to temat przesiadek. Wskazane byłyby zmiany w taryfie w związku z koniecznością zmiany linii autobusowej. Nie ma możliwości, by zapewnić bezpośrednie kursy do każdego oczekiwanego przez mieszkańców miejsca. Należałoby też dążyć do układu linii szkieletowych, o wysokiej częstotliwości oraz do współpracy z organizatorami zewnętrznymi. Chciałbym, aby tam, gdzie to ma sens, wykorzystywać np. kolej, która w określonych relacjach jest szybsza. To spowoduje skrócenie czasu dojazdu ? dodaje dr Mazur.

Bartosz Mazur wskazywał na wysoki stopień innowacyjności rybnickiej komunikacji miejskiej, podkreślając jednocześnie, że konieczne jest wprowadzanie nowych rozwiązań, np. w kwestiach możliwości kodowania biletu przez internet. Podkreślał, że należałoby też podnosić nieco gorsze standardy niektórych autobusów i wyrównywać w tym zakresie do najlepszych pojazdów. Nowy doradca prezydenta chciałby także zmierzyć się z problemem dróg jednokierunkowych w mieście, które komplikują kwestie komunikacyjne.

Dr Bartosz Mazur jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Jest autorem pracy doktorskiej na temat integracji transportu publicznego, którą zrealizował na podstawie badań ankietowych 1600 pasażerów korzystających z komunikacji na linii Katowice ? Tychy. Ma bogate doświadczenie zawodowe. Pracował m.in. w Urzędzie Marszałkowskim, zajmując się funduszami unijnymi, w Przewozach Regionalnych, gdzie był odpowiedzialny za koordynację oferty połączeń InterRegio. Doświadczenie zdobywał też w administracji rządowej, pracując w Urzędzie Transportu Kolejowego jako dyrektor oddziału terenowego w Katowicach i nadzorując bezpieczeństwo ruchu kolejowego. Dr Bartosz Mazur mieszka w Katowicach, do Rybnika dojeżdża pociągiem.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Rybnik
plan transportowy

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....