TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Rybnik doczeka się centrów przesiadkowych
TransInfo.pl - Opublikowano: 15.11.2018 18:00:31
Rybnik doczeka się centrów przesiadkowych

Dopiero przy drugim podejściu Rybnikowi udało się wybrać wykonawcę na budowę centrów przesiadkowych.

Przetarg był podzielony na dwa zadania – pierwsze dotyczyło rozbudowy centrum przesiadkowego przy dworcu komunikacji miejskiej przy ul. Budowlanych, drugie zaś – miało polegać na rozbudowie centrum przesiadkowego przy dworcu kolejowym Rybnik. Przypomnimy, że za pierwszym razem miasto unieważniło przetarg, ponieważ do obu tych zadań zgłosił się jden podmiot – Firma Budowlana "D-ART" Damian Ogrodowski, która zadanie nr 1 chciała wykonać za cenę 2 198 509,97 PLN brutto w terminie do 120 dni, a zadanie nr 2 - za cenę 1 023 396,84 PLN brutto w terminie do 90 dni.

Tymczasem miasto na budowę centrum przesiadkowego przy dworcu przy ul. Budowlanych miało przygotowane znacznie mniej, bo 1 448 765,25 PLN, a na rozbudowę centrum przesiadkowego przy dworcu kolejowego miasto dysponowało budżetem w wysokości 804 118,85 PLN.

Drugie podejście

W ramach kolejnego przetargu zamawiający otrzymał na każde z zadań po 4 oferty:

  • - P&D Przemysław Drabik (część 1: 1 979 773,46 PLN, część 2: 1 063 585,76 PLN),

  • - Firma Budowlana "D-ART" Damian Ogrodowski (część 1: 2 485 621,81 PLN, część 2: 1 193 557,20 PLN),

  • - GRANI-TEC Durczok Paweł i Durczok Anita Spółka Cywilna (część 1: 2 070 957,50 PLN, część 2: 932 350,60 PLN),

  • - P.P.H.U. KRIS-BRUK (część 1: 1 910 340,16 PLN, część 2: 852 150,02 PLN).

W obu zadaniach miasto wybrało najtańszą ofertę – tj. P.P.H.U. KRIS-BRUK.

Nie sposób pominąć faktu, że Rybnik musiał dołożyć środki pieniężne do najtańszej propozycji, jednak w porównaniu do pierwszego przetargu miasto sporo zaoszczędziło. Inwestycja uzyskała dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Umowa z wykonawcą została podpisana 5 listopada. Oznacza to, że od tego momentu będzie on miał 120 dni na rozbudowę centrum przesiadkowego przy ul. Budowlanych i 90 dni na rozbudowę centrum przy dworcu kolejowym.

Centrum przy ul. Budowlanych

Podstawowym założeniem realizacji tego przedsięwzięcia jest wyeliminowanie ruchu samochodów osobowych na terenie dworca oraz wydzielenie miejsc dla centrum przesiadkowego dla rowerzystów.

Obiekt stanowiący przedmiot zamówienia zaprojektowano na części obecnego dworca, w ramach istniejącego utwardzonego terenu. Projektowany parking oddzielony ma być pasem zieleni od terenu dworca i będzie posiadał odrębny wjazd. Natomiast na pasie zieleni oddzielającym obecnie teren dworca od ulicy biegnącej wzdłuż tego obiektu (od ul. Budowlanych) zaplanowano lokalizację: ścieżki rowerowej, chodnika oraz miejsca obsługi rowerzystów. W skład miejsc postojowych dla rowerzystów będą wchodziły: wiaty rowerowe, stojaki na rowery, szafki rowerowe oraz ławki i kosze na odpadki.

Przedmiotem zamówienia jest również przebudowa istniejącego wjazdu na obiekt dworca oraz przebudowa nawierzchni, w celu stworzenia miejsca parkingowego typu "Kiss & Ride" oraz parkingu TAXI. Na terenie dworca planuje się zabudowanie dodatkowych wiat wolnostojących dla rowerów.

Centrum przy dworcu kolejowym

Teren objęty przedmiotem zamówienia położony jest bezpośrednio przy dworcu PKP w Rybniku, pomiędzy parkingiem przylegającym do ulicy Dworcowej, a ciągiem budynków wielorodzinnych przy ulicy Kościuszki. Teren w całości zagospodarowany jest zielenią niską i wysoką. Na istniejącym skwerze zaplanowano wykonanie utwardzenia z kostki betonowej,

z jednoczesnym wydzieleniem rabat kwiatowych i trawników. W ramach opracowanego projektu wyznaczono na terenie obiektu miejsca dla obsługi rowerzystów: wiaty rowerowe, szafki rowerowe oraz stojaki na rowery. Na terenie objętym zadaniem zaprojektowano również siedzisko w formie drewnianych podestów z drewna egzotycznego oraz ławki i kosze na odpadki.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
węzeł
Rybnik

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....