TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Rybnik szuka nowego szefa od komunikacji
TransInfo.pl - Opublikowano: 29.08.2019 13:30:22
Rybnik szuka nowego szefa od komunikacji

Ogłoszony został konkurs na stanowisko dyrektora Zarządu Transportu Zbiorowego w Rybniku. To przełomowy moment w rybnickiej komunikacji miejskiej, po 19 latach na emeryturę odchodzi dotychczasowy dyrektor Kazimierz Berger.

O oczekiwania miasta w zakresie zarzadzania zbiorową komunikacją rozmawia z prezydentem Piotrem Kuczerą Bartosz Mazur, główny specjalista w referacie transportu w rybnickim magistracie.

Bartosz Mazur: Panie Prezydencie, ogłoszony został konkurs na stanowisko dyrektora Zarządu Transportu Zbiorowego w Rybniku. Czy to przełomowy moment w rybnickiej komunikacji miejskiej?

Piotr Kuczera: Personalnie bez wątpienia tak. Dotychczasowy dyrektor, Kazimierz Berger, po długoletniej pracy na rzecz Zrządu Transportu Zbiorowego, a wcześniej także PKS Rybnik, odchodzi na emeryturę i nie da się ukryć, że swoją osobowością odcisnął znaczne piętno na rybnickich autobusach. Liczę jednak, że wyzwanie, jakim jest kierowanie transportem zbiorowym w centrum aglomeracji rybnickiej, będzie interesujące dla potencjalnych następców, stąd otwarty konkurs. Zależy nam na fachowcach.

BM: Czy ma pan profil "idealnego kandydata"?

PK: Albo kandydatki (śmiech). Najważniejsze cechy to otwarta głowa, inicjatywa i umiejętność rozmowy z ludźmi. Być może trzeba nowego, świeżego spojrzenia, być może musimy zupełnie przeorganizować komunikację, choćby dla sięgnięcia w większym stopniu po środki unijne na kolejną perspektywę finansową. Dobrze byłoby też, gdyby umiał (czy też umiała) liczyć. Po sąsiedzku (w Jastrzębiu-Zdroju - przyp. red.) wprost mówią o reorganizacji komunikacji, aby lepiej wykorzystywać autobusy i nie "wozić powietrza". Wiadomo, że komunikacja miejska ma pewne zadania społeczne, ale wszystko musi mieć ręce i nogi. Nie zależy mi na wprowadzaniu cięć na ślepo - raczej rad byłbym mieć człowieka, który wskaże oszczędności, ale też sposób ich zagospodarowania, tak aby poprawić obsługę transportową tam, gdzie przydałyby się dodatkowe wzmocnienia.

BM: Liczy pan na miejscowych kandydatów, czy myśli pan o kimś "z zewnątrz"?

PK: Nie wyobrażam sobie zamykać się mentalnie na kandydatów spoza Rybnika. Dla mnie to może być nawet ktoś z Warszawy, jeśli tylko rzeczywiście chce pracować dla dobra rybniczan. Ale też musi to być ktoś, kto zna miasto i jego potrzeby, kto wie, gdzie mieszkają i pracują ludzie. Jeśli na rozmowie kandydat czy kandydatka, zapytani o Zebrzydowice, zaczną opowiadać o stacji granicznej i połączeniach z Cieszynem, to wiadomo, że raczej taką osobę - z dobrymi referencjami - wyślemy do MZK Jastrzębie (śmiech).

BM: Co zatem jest "do zrobienia" w Zarządzie Transportu Zbiorowego w Rybniku? Z jakimi wyzwaniami musi się liczyć nowy dyrektor?

PK: Rybnicka komunikacja to około 5 mln wozokilometrów rocznie, z czego około 1/6 przypada na gminy ościenne, z którymi mamy podpisane porozumienia. To pokazuje skalę działalności. Jest ponad 40 linii: obok silnych połączeń z regularnym taktem są także takie, w których pojedyncze kursy są w miarę możliwości dopasowywane do potrzeb lokalnych, np. dzwonki w szkołach. Budżet ZTZ to ponad 35 mln zł. To pokazuje skalę wyzwań, to pokazuje także "pole do optymalizacji". Oczekuję, że nowy dyrektor nie będzie biernym kontynuatorem zastałego stanu rzeczy, lecz że będzie potrafił zaskoczyć własnymi inicjatywami.

BM: Czy w ramach konkursu przewiduje pan, że kandydaci i kandydatki przedstawią swoją wizję kierowania jednostką?

PK: Wydaje mi się, że każdy przystępujący do konkursu przynajmniej z grubsza wie, do czego będzie dążył. Wizja tego, jak będzie wyglądać rybnicka komunikacja miejska powinna być poparta tym, jak osiągnąć pożądany stan rzeczy. I takim celom powinno być podporządkowane funkcjonowanie Zarządu Transportu Zbiorowego.

Szczegóły dotyczące naboru na stanowisko dyrektora ZTZT Rybnik dostępne są TUTAJSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
personalia
ZTZ Rybnik

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....