TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Rybnik widzi autobusy
PAP - Opublikowano: 25.11.2010 14:33:38 1 komentarz
Rybnik widzi autobusy

Dzięki unijnemu dofinansowaniu rozwija się Rybnicki System Informacji Przestrzennej. Dzięki nowym aplikacjom będzie można podglądać w internecie, gdzie na ulicach miasta znajdują się autobusy i jaki jest ich aktualny rozkład jazdy.
Rybnicki System Informacji Przestrzennej - wirtualna mapa miasta, zawierająca m.in. informacje o własności działek czy istniejącej na nich infrastrukturze - stanie się bardziej użyteczny dla mieszkańców. Miejscowy samorząd rozwija system m.in. dzięki unijnym środkom. Jak podał we wtorek rybnicki magistrat, w ostatnim czasie rozwijany od pięciu lat system wzbogacił się o kilkaset możliwości praktycznych zastosowań. Do niedawna w internecie dostępna była niewielka część systemu - teraz do powszechnego użytku oddano m.in. nowe mapy, rozszerzające jego zasięg. System to narzędzie informatyczne, składające się z precyzyjnej wirtualnej mapy miasta, na którą nanoszone są poszczególne warstwy, czyli zestawy informacji np. o własności działek czy infrastrukturze. Początkowo zawierał głównie dane o zagospodarowaniu przestrzennym, obejmujące ok. 500 warstw. Teraz jest ich dwa razy tyle. Jak powiedział 9 listopada szef referatu systemów informacji przestrzennej w rybnickim magistracie Michał Fuchs, projekt rozwoju systemu samorząd wpisał do subregionalnej części Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Śląskiego na lata 2007-2013: –„Projekt zakłada m.in. dodanie nowych zasobów tematycznych - nowych danych - pochodzących z poszczególnych wydziałów urzędu miejskiego czy służb publicznych, jak policja, pogotowie czy straż pożarna, a także wyposażenie jednostek miejskich m.in. w lokalizatory GPS oraz palmtopy i tablety, dzięki którym z systemu będzie można korzystać też w terenie\' - wyjaśnił Fuchs.

Lokalizatory GPS posłużą sprawniejszemu zarządzaniu służbami ratunkowymi i publicznymi - ich koordynatorzy będą na bieżąco wiedzieć, gdzie są ich samochody. Poza koordynacją działań policji, straży pożarnej lub pogotowia, już poprzedniej zimy miasto, dysponując danymi o kursowaniu części prywatnych pługów z lokalizatorami, mogło rozliczać się z ich właścicielami na podstawie realnie wykonanej pracy. Ciekawostką rybnickiego Systemu jest powiązanie go z podobnym rozwiązaniem wdrożonym przez tamtejszy Zarząd Transportu Zbiorowego. Dzięki lokalizatorom, zainstalowanym w ramach projektu E-karta w miejskich autobusach, z kilkudziesięciosekundowym opóźnieniem można podglądać w internecie, gdzie na ulicach miasta znajduje się każdy z nich i jaki jest jego aktualny rozkład jazdy. Podobnie jest z pojazdami służb publicznych, jednak dostęp do danych o ich położeniu mają w systemie tylko upoważnieni koordynatorzy.
Do tej pory w internecie, do powszechnego użytku, udostępniona była niewielka część systemu. Teraz internauci mogą korzystać m.in. z nowej szaty graficznej, działającej we wszystkich przeglądarkach internetowych, nowej mapy i nowych narzędzi. To m.in. rozbudowana legenda, panel informacji o wyświetlanych obiektach, panel zadań dodatkowych, skąd szybko można przejść do potrzebnego obiektu lub ulicy, wyszukiwarka poszczególnych warstw czy narzędzia do tworzenia raportów ze zgromadzonych danych. W ramach unijnego projektu - obok ok. 500 warstw dotyczących zagospodarowania przestrzennego - w internecie udostępniono łącznie ok. 200-300 kolejnych. Użytkownicy, którzy do tej pory nie mieli kontaktu z podobnymi systemami, mogą skorzystać z portalu edukacyjnego z instrukcją obsługi i multimedialnymi lekcjami. Jak wyjaśnił Fuchs, unijny projekt rozbudowy systemu zakończy się w przyszłym roku - jego ostatnim elementem będzie rozbudowa funkcjonalności dla urzędników i służb o kolejne ok. 200 warstw. Mieszkańcy miasta dostaną jeszcze możliwość wnoszenia do systemu, za pomocą prostego formularza, nowych informacji - o ciekawych miejscach lub zdarzeniach wymagających interwencji miejskich służb. Koszt realizacji projektu - wykonywanego w głównej części przez zewnętrznego wykonawcę - to ponad 2,6 mln zł, unijne dofinansowanie przekracza 2,2 mln zł. Publiczna część systemu dostępna jest pod adresem www.rsip.rybnik.eu .


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Rybnik
GPS
  • lagusia – 01.01.2016

    Popieram takie pomysły jak najbardziej i podpisuje sie pod nimi obydwoma rekami. Wazne zeby system był bezawryjny, ale sama korzystam z lokalizatora gps: www.spy-center.pl/system-lokalizacji-pojazdow-alfatrack-s-200-p-190.html i działa bardzo dobrze.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....