TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Rzeszów: Czy ZTM uzdrowi komunikację?
Krzysztof Kuchta - Opublikowano: 09.12.2008 16:53:22 1 komentarz
Rzeszów: Czy ZTM uzdrowi komunikację?

Poniedziałkowy strajk ostrzegawczy rzeszowskiego MPK wpłynie na przyspieszenie powołania przez władze miasta Zarządu Transportu Miejskiego. Jeśli tak się stanie 80 osób w MPK może stracić pracę.

Poniedziałkowy strajk ostrzegawczy rzeszowskiego MPK wpłynie na przyspieszenie powołania przez władze miasta Zarządu Transportu Miejskiego. Jeśli tak się stanie 80 osób w MPK może stracić pracę. Tylko teoretycznie powinny one znaleźć zatrudnienie w ZTM. Przyczyną strajku jest brak wypłat premii dla załogi miejskiej spółki za sierpień, wrzesień i październik. Autobusy nie wyjechały w poniedziałek na ulice miasta między godz. 4 a 6. Komunikację zastępczą zorganizowano tylko dla 9 kursów. Według Krzysztofa Chojnackiego, prezesa MPK spółki nie stać na wypłatę ok. 360 tys. zł na premie. MPK ma jeszcze przeanalizować stan swoich finansów, ale w pierwszym rzędzie musi pokryć koszty zakupu paliw i pensji. Premie się w tych priorytetach nie mieszczą. Natomiast związkowcy na 15 grudnia zapowiadzieli strajk całodzienny, a od 17 grudnia strajk ciągły.

Tymczasem władze miasta wracają do pomysłu utworzenia Zarządu Transportu Miejskiego. Zapowiadano to już kilka miesięcy temu, lecz w końcu powołano tylko specjalistę ds. transportu miejskiego. –„ZTM przejąłby od MPK wszystkie obowiązki organizatora komunikacji, czyli ustalanie rozkładów jazdy, taryf, dystrybucję i kontrolę biletów oraz budowę i utrzymanie przystanków - mówią w ratuszu o zadaniach nowej jednostki. - MPK zostałoby sprowadzone do roli przewoźnika, który musiałby na równych zasadach rywalizować w przetargach na obsługę linii. Przykłady innych miast np. Kielc pokazują, że konkurencja wymusza obniżenie wysokości dopłaty do wozokilometra. –Rzeczywiście przymierzamy się do powołania Zarządu Transportu Miejskiego - mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta. - Przyglądamy się funkcjonowaniu takich jednostek w innych miastach.

Koncepcja powołania ZTM ma być gotowa w ciągu najbliższych dni. Jego organizacja potrwa kilka miesięcy. W tej chwili przy wykonywaniu zadań przyszłego Zarządu Transportu Miejskiego w MPK pracuje ok. 80 osób. Urzędnicy mówią nieoficjalnie, że w nowej strukturze z 80 osób wystarczyłaby połowa. Oznacza to, że tylko część mogłaby przejść do nowej jednostki. –Nie zostawimy tych ludzi na lodzie –zapewniają z kolei związkowcy. Gdy obsługę części linii przejmie konkurencja, dalsze zwolnienia w MPK będą jednak nieuchronne. Według przewodniczącej Rady Nadzorczej spółki Teresy Kubas-Hul, jeśli załoga nie odstąpi od strajku rada rozważy różne warianty, w tym prywatyzację MPK.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZTM
Rzeszów
strajk
MPK
  • Julek – 26.04.2011

    ZTM Rzeszów nie uzdrawia ale doprowadza do ciężkiej choroby MPK. Niech jeszcze więcej wykasują kursów w niedziele rano i wieczorem na linia 7, 20 i 27 to stana sie na pewno BANKRUTEM !!!!!!!

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....