TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Śląskie z ostatnią unijną dotacją na transport
PAP - Opublikowano: 06.11.2019 17:00:00
Śląskie ma jeszcze unijną kasę na transport ; fot. TVP

Ponad 171 mln zł przeznaczonych na dotacje do inwestycji m.in. w centra przesiadkowe, inteligentne systemy transportowe i tabor autobusowy w centralnej części woj. śląskiego rozdzieli w trwającym konkursie zarząd tego województwa.

W ostatnim takim konkursie Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Śląskiego na lata 2014-2020 (RPO) w październiku br. między 10 inwestycji podzielono ponad 256 mln zł wsparcia.

Chodzi o konkurs dot. transportu niskoemisyjnego prowadzony w ramach tzw. Zintegrowanych Inwestycjach Terytorialnych (ZIT - to instrument RPO, w którym samorządy lokalne w znacznej mierze decydują o podziale dostępnych środków).

Jak wynika z informacji na stronach śląskiego RPO, dotacje w tym postępowaniu mogą dotyczyć infrastruktury transportu zbiorowego (np. zintegrowane węzły przesiadkowe, drogi rowerowe, buspasy systemy rowerów miejskich), wdrażania inteligentnych systemów transportowych (ITS) oraz zakupu taboru autobusowego na potrzeby transportu publicznego.

Wnioski można zgłaszać od końca października br. do 10 stycznia 2020 r. Przewidziany termin rozstrzygnięcia konkursu to sierpień 2020 r.

II etap ZIT-u

II etap ostatniego konkursu ZIT w tym zakresie zarząd woj. śląskiego rozstrzygnął w październiku br. Ponad 256 mln zł dotacji z RPO otrzymało w nim 10 inwestycji w centra przesiadkowe i transport rowerowy o łącznej wartości ok. 360 mln zł.

Największą dotację ZIT otrzymał wówczas samorząd Gliwic – 129,5 mln zł do oszacowanej na ponad 200 mln zł budowy centrum przesiadkowego, które stanie po północnej stronie tamtejszego dworca kolejowego. Obiekt obsługujący przede wszystkim transport autobusowy różnego zasięgu, będzie połączony z dworcem m.in. przejściami podziemnymi. Miasto prowadzi obecnie przetarg na jego realizację.

Druga co do wielkości dotacja trafiła do Dąbrowy Górniczej. Już w pierwszym naborze, trwającym od kwietnia do sierpnia 2018 r., miasto to otrzymało dotację w wysokości 23,7 mln zł – do szacowanego na 28,1 mln zł I etapu projektu "Promowanie zielonej mobilności". Teraz dofinansowanie do jego drugiego etapu, szacowanego na 67,3 mln zł, sięgnie 56,6 mln zł.

Kolejne duże wsparcie dostały Tarnowskie Góry, które w poprzednich latach zbudowały duży dworzec autobusowy przy dworcu kolejowym. Na rozbudowę tego miejsca, wraz z budową infrastruktury rowerowej, miasto otrzymało do planów oszacowanych na 57,2 mln zł dotację w wysokości 48,7 mln zł.

Ponad 3,3 mln zł wsparło też samorząd Sosnowca – na III etap projektu budowy tzw. małych węzłów przesiadkowych. Pod tym hasłem kryją się modernizacje przejść podziemnych (częściowo z przystankami), nowe stacje roweru miejskiego oraz nowe drogi rowerowe. W poprzednim naborze do określonego na 26,5 mln zł II etapu tego przedsięwzięcia miasto dostało 21,7 mln zł dotacji ZIT.

W II etapie ostatniego naboru dofinansowanie dostały także gminy: Goczałkowice–Zdrój, Pawłowice, Rudziniec, Sośnicowice, Toszek oraz miasto Bieruń. W pierwszej fazie tamtego konkursu, pozytywnie rozpatrzone zostały również wnioski Mysłowic, Pilchowic, Siemianowic Śląskich oraz Zawiercia.

W woj. śląskim poprzez lokalne samorządy wdrażające ZIT i RIT rozdzielanych jest około 32 proc. środków tamtejszego RPO na lata 2014-2020 (RPO). Dostały one do podziału 1,1 mld euro. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
unia
Śląskie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....