TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Sosnowiec: Pasażer pobity. Policja szuka sprawcy [AKTUALIZACJA]
TransInfo.pl - Opublikowano: 02.09.2020 12:00:07
Sosnowiec: Pasażer pobity. Policja szuka sprawcy

Sosnowiecka policja prosi o pomoc w ustaleniu przebiegu wydarzeń, które miały miejsce w nocy z piątku na sobotę w autobusie linii 908N, jadącym z Katowic do Sosnowca. Pobity został wówczas 20-latek.

Według relacji jego dziewczyny w mediach społecznościowych, 20-latek padł ofiarą człowieka, który wyzywał innego pasażera autobusu na tle homofobicznym. 20-latek miał zostać pobity za to, że stanął w obronie atakowanego chłopaka.

-"Prosimy o kontakt wszystkie osoby, które były świadkami zdarzenia lub posiadają w tej sprawie jakiekolwiek informacje" – powiedziała we wtorek PAP oficer prasowa sosnowieckiej policji podkomisarz Sonia Kepper, która nie potwierdza, że do napaści miało dojść na tle homofobicznym.

-"Na tym etapie sprawy nie chcemy niczego sugerować potencjalnym świadkom zdarzenia, ale ustalić jak najdokładniej przebieg tego zdarzenia. Od tego zależy kwalifikacja czynu" – wyjaśniła.

Prezydent apeluje

O pomoc w tej sprawie zwrócił się też do mieszkańców na swoim profilu w portalu społecznościowym prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński, zwracając uwagę na prawdopodobnie homofobiczne podłoże ataku. "Sprawą już się zajęliśmy. Autobus nie należał do PKM Sosnowiec. Na zlecenie ZTM kurs realizował prywatny przewoźnik. Sprawdzamy nagrania z monitoringu miejskiego, ale Was proszę o pomoc" – zaapelował prezydent Sosnowca.(PAP)Aktualizacja 17:00

27-letni mieszkaniec Sosnowca (Śląskie) usłyszał w środę zarzut uszkodzenia ciała, w związku z pobiciem 20-latka w nocnym autobusie jadącym z Katowic do Sosnowca (Śląskie) – poinformowała oficer prasowa sosnowieckiej policji podkomisarz Sonia Kepper.

27-latek wcześniej sam zgłosił się na policję po informacjach na temat zajścia w mediach i opublikowaniu jego portretu pamięciowego przez sosnowiecką komendę. Zgłosiło się też wielu świadków.

Policja nadal weryfikuje przebieg całego zajścia, które – według relacji pokrzywdzonych – miało podłoże homofobiczne. 20-latek miał bowiem zostać pobity dlatego, że stanął w obronie innego, wyzywanego przez 27-latka pasażera autobusu linii 908N.

Jak poinformowała podkomisarz Kepper, 27-latkowi przedstawiono zarzut uszkodzenia ciała, które to przestępstwo z uwagi na chuligański charakter popełnienia czynu prokurator objął ściganiem z urzędu.

-"Chuligański charakter sposobu dokonania tego przestępstwa powoduje również zaostrzenie kary, jaką kodeks karny przewiduje za jego popełnienie" - zaznaczyła. -"Z uwagi na wielość wątków nadal trwają bardzo intensywne czynności w tej sprawie. Policjanci weryfikują wszystkie informacje, które do nich spłynęły" - dodała.

Policjanci ustalili również personalia pierwotnie zaatakowanego przez sprawcę, wyzywanego mężczyzny.

-"Dopiero po zgromadzeniu kompleksowego materiału dowodowego prokurator ostatecznie zdecyduje, czy sprawca odpowie również za ten czyn i czy miał on znamiona przestępstwa z nienawiści. Prokurator zdecydował również o objęciu sprawcy policyjnym dozorem i zakazem zbliżania się do pokrzywdzonych" - poinformowała Sonia Kepper. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
napad
pasażer
Policja

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....