TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Sprint, Alumbrados i T4B ponownie walczą o tarnowski ITS
TransInfo.pl - Opublikowano: 03.12.2018 19:00:36
Sprint, Alumbrados i T4B ponownie walczą o tarnowski ITS

Zmieniły się ceny, ale nie oferenci - tak w wielkim skrócie wygląda nowa odsłona przetargu na Inteligentny System Transportowy w Tarnowie.

Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie w dniu 29 listopada otworzył oferty w ponownym przetargu na dostawę Inteligentnego Systemu Transportowego Miasta Tarnowa. Do zamawiającego wpłynęły trzy propozycje pochodzące od:

  • Sprint S.A (oferowana cena - 18 628 502,99 PLN brutto),

  • Alumbrados Viarios Sociedad Anonima S.A. Oddział w Polsce (cena 18 692 277,68 PLN brutto),

  • T4B Sp. z o.o. (cena 18 646 352,05PLN brutto).

Mamy więc to samo grono wykonawców, jak przy poprzednim podejściu. Różnica polega na tym, że aktualnie wszystkie firmy obniżyły swoje pierwotne ceny za realizację zamówienia. Ponadto, spółki chcą zrealizować przedmiot zamówienia do 31 maja 2020 roku i zaoferowały gwarancję w okresie 60 miesięcy.

Mimo niższych cen, każda z propozycji przekracza budżet zamawiającego, który został ustalony tak jak poprzednio na 15 269 808,00 PLN brutto.

Również i tym razem organizator przetargu stanie przed podjęciem decyzji o ewentualnym dołożeniu dodatkowych środków. Wydaje się, że taniej ze strony wykonawców już nie będzie. W obecnym zestawieniu ofert trudno pokusić się o wskazanie zwycięzcy, bowiem ceny ofert różnią się minimalnie, a oprócz ceny zamawiający będzie przyznawał punkty za: jakość systemu sterowania ruchem (waga 15%), dodatkowe doświadczenie zawodowe kierownika projektu (10%), dodatkowe doświadczenie zawodowe głównego analityka architektury IT (4%), dodatkowe doświadczenie zawodowe inżyniera ruchu (3%), dodatkowe doświadczenie zawodowe specjalisty ds. integracji oprogramowania (3%), skrócenie czasu usunięcia wady krytycznej (5%). Dodajmy jeszcze, że przedsięwzięcie jest realizowane w ramach projektu pod nazwą: "Integracja transportu publicznego w Tarnowie" współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020.

Części składowe systemu

Przypomnijmy, że przedmiotem zamówienia jest dostawa i uruchomienie Inteligentnego Systemu Transportowego Miasta Tarnowa (ITS), w skład którego wchodzą:

- rozbudowa serwerowni;

- wyposażenie Centrum Sterowania Ruchem (CSR);

- budowa łączy telekomunikacyjnych;

- modernizacja skrzyżowań;

- dostawa, uruchomienie i konfiguracja Systemu Sterowania Ruchem;

- podsystem Pomiaru Natężenia i Klasyfikacji Ruchu;

- uruchomienie systemu priorytetu przejazdu;

- tablice zmiennej treści VMS;

- system monitoringu wizyjnego - CCTV;

- dostawa, instalacja i uruchomienie stacji meteo;

- system informacji parkingowej;

- dostawa, uruchomienie i konfiguracja platformy APD – aplikacji integrującej systemy.

System ITS w zakresie obszarowego sterowania ruchem musi zapewnić poprawę następujących wskaźników efektywności:

- skrócenie o minimum 5% średniego czasu przejazdu na każdym ciągu komunikacyjnym;

- zwiększenie średniej punktualności pojazdów transportu publicznego o minimum 5%, liczonej na przystankach zlokalizowanych w ciągach komunikacyjnych;

- sumaryczne długości kolejek na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną, objętych niniejszym zamówieniem, nie mogą wzrosnąć.

Priorytet dla komunikacji miejskiej

W skład ITS wejdzie również podsystem priorytetu dla komunikacji miejskiej. Musi on umożliwiać udzielanie priorytetu przynajmniej dla 300 pojazdów komunikacji miejskiej. Celem wdrożenia systemu priorytetu jest poprawa efektywności funkcjonowania transportu publicznego, minimalizacja czasu oczekiwania autobusów na przejazd przez skrzyżowania z sygnalizacją świetlną, a w efekcie poprawa punktualności tego środka transportu. Priorytet dla pojazdów transportu publicznego polegać ma na nadawaniu sygnału zielonego przez odpowiednie grupy sygnałowe, zbliżającym się do skrzyżowania i opóźnionym względem aktualnego rozkładu jazdy autobusom. Wdrażany system priorytetu musi być spójny z celami zarządzania całością ruchu miejskiego.

Realizacja priorytetu musi odbywać się całkowicie automatycznie, poprzez zgłaszanie przez pojazd potrzeby udzielenia mu priorytetu i podejmowanie przez system ITS decyzji o przyznaniu lub odmowie priorytetu na danym skrzyżowaniu. Decyzje dotyczące udzielania priorytetu muszą być podejmowane centralnie z poziomu systemu sterowania ruchem, co umożliwi przygotowywanie priorytetu na następnym skrzyżowaniu w trakcie jego realizacji na poprzednim. System priorytetu ma przydzielać priorytet z wykorzystaniem 3-stopniowej hierarchii poziomów, gdzie poziom 0 oznacza brak przydzielonego priorytetu, a poziom 2 oznacza wysoką wagę priorytetu w optymalizacji poziomu lokalnego. Będzie on uwzględniał odchyłki od rozkładu jazdy, aktualną pozycję pojazdu oraz trajektorie poruszania się, przy podejmowaniu decyzji o nadawaniu poziomu priorytetu. Ze względu na obciążenie ruchem, priorytet dla poszczególnych skrzyżowań może być automatycznie blokowany przez system sterowania ruchem, w przypadku wystąpienia takiego poziomu zatłoczenia, że priorytet nie byłby efektywny.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
ITS
Tarnów
ZDiK Tarnów
  • Wiktor Uszko – 03.12.2018

    I pewnie znowu unieważnią, bo jest ponad budżetem

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....