TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Streetbus we Wrocławiu
WROCLAW.PL TransInfo.pl - Opublikowano: 05.01.2020 17:30:57
Streetbus we Wrocławiu (foto: UMW)

Streetbus po raz pierwszy wyjechał na ulice Wrocławia w sobotę, 4 stycznia, wieczorem. Będzie kursował codziennie – aż do 12 kwietnia. Osoby bezdomne i w potrzebie będą mogły zjeść w nim ciepły posiłek, ogrzać się, skorzystać z pomocy ambulatoryjne.

Streetbus wyjeżdża codziennie o godz. 20 z przystanku przy ul. Sieradzkiej, w pobliżu Aquaparku. Jeszcze przed odjazdem bezdomni będą mogli zjeść w nim ciepły posiłek. Potem pojazd ruszy przez miasto.

Zatrzyma się w kilku miejscach, w których pobliżu przebywa szczególnie dużo osób bezdomnych. Dłuższe postoje zaplanowano na przystankach: Sieradzka, Bzowa (Centrum Zajezdnia), Katedra, Sucha i Zaporoska, kilka innych zaś funkcjonuje jako przystanki "na żądanie".

Przed godziną 23 pojedzie w stronę ogrzewalni św. Brata Alberta dla Osób Bezdomnych przy ul. Gajowickiej. Tam jest ostatni przystanek Streetbusa.

To kolejna forma wsparcia dla osób bezdomnych i potrzebujących, które w czasie niskich temperatur powinny liczyć na pomoc – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. We Wrocławiu w okresie jesienno-zimowym jest wystarczająca liczba miejsc w schroniskach, noclegowniach oraz ogrzewalniach, ale nie wszyscy potrzebujący chcą korzystać z tego rodzaju wsparcia instytucjonalnego. Form pomocy miasta dla osób bezdomnych jest wiele. Między innymi, mamy dodatkowe patrole straży miejskiej, policji, SOK-u, pracowników socjalnych, które jesienią i zimą patrolują miejsca, w których przebywają bezdomni, i oferują im wszelkie możliwe wsparcie – dodaje.

Autobus został przystosowany do nowej funkcji. Część najbliżej kierowcy to strefa wydawania posiłków. W części dla pasażerów zamontowano mini-stoliki. W autobusie wydzielona zostanie także strefa ambulatoryjna, w której będzie można udzielić doraźnej pomocy medycznej.

Autobus został już wycofany z eksploatacji, ale jest w pełni sprawny. MPK zapewnia również kierowcę i utrzymanie pojazdu na czas jego działalności – zapewnia Krzysztof Balawejder, prezes MPK, i dodaje: Wrocławskie MPK powinno być nie tylko przewoźnikiem autobusowym i tramwajowym, ale i propagatorem nośnikiem ważnych idei, takich jak pomoc potrzebującym i bezdomnym.

W Streetbusie cały czas obecni będą streetworkerzy, wolontariusze z organizacji pozarządowej MiserArt oraz osoby z doświadczeniem bezdomności, które dzisiaj z nią współpracują.

Na początek przygotowywane będzie ok. 50 porcji posiłków, ale organizatorzy przedsięwzięcia będą reagować, jeśli potrzeby okażą się większe.

W zasadzie ten autobus ma ratować ludzkie życie. Na ulicach miasta przebywają osoby bezdomne, które, niestety, nie korzystają z systemu pomocy wsparcia stacjonarnego. Zakładamy, że takich osób we Wrocławiu jest dzisiaj około trzystu - mówi Andrzej Ptak, partner społeczny MiserArt. Autobus ma być chwilą ciepła – jak głosi hasło tego projektu, ma wspierać osoby w potrzebie, zapobiegać śmieci z wyziębienia – dodaje.

Partnerami projektu jest także m.in. MOPS we Wrocławiu. Pilotażowy projekt finansuje Gmina Wrocław.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wrocław

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....