TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Światowe Święto EkoMobilności w Johannesburgu
TRANSINFO - Opublikowano: 11.09.2015 13:36:59
Prezentacja nowych autobusów Metrobus Johannesburg, źródło: twitter

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu doczekał się naśladowców na całym świecie. W październiku w Johannesburgu (RPA) odbędzie się druga edycja Światowego Święta EkoMobilności (EcoMobility World Festival).
W johannesburskiej dzielnicy Sandton na cały miesiąc zamknięte dla ruchu samochodowego zostaną wybrane ulice, co pozwoli na zwiększenie przestrzeni dostępnej dla rowerzystów, pieszych, biegaczy oraz miejsca do urządzenia ogródków restauracyjnych, ławek, instalacji artystycznych. Mieszkańcy i pracownicy z okolicznych rejonów będą zachęcani do zastąpienia prywatnych aut podróżami pieszymi, rowerowymi lub przy użyciu transportu publicznego.
Pierwsze Światowe Święto EkoMobilności odbyło się we wrześniu 2013 w Suwonie w Korei Południowej. Dla ruchu samochodowego zamknięto wówczas ulice dzielnicy Haenggung-dong. Święto przyniosło efekty ? ulice znacznie upiększono, stały się atrakcyjniejsze dla pieszych i rowerzystów, zadecydowano o obniżeniu dopuszczalnej prędkości dla samochodów oraz wprowadzono weekendowe wyłączenia z ruchu samochodowego.
Władze i mieszkańcy Johannesburga również liczą na to, że ulice Sandtom dzięki obchodom Święta staną się trwale atrakcyjniejsze dla mieszkańców i przyjezdnych. Kluczowe w przygotowaniach do Festiwalu było dokładne poinformowanie mieszkańców o planach oraz włączenie ich w aktywny udział w organizacji przedsięwzięcia. 
Święto EkoMobilności to nie jest jedyny gest, jaki wykonuje Johannesburg na rzecz zrównoważonego transportu. Ostatnio wprowadzono do eksploatacji 150 nowych autobusów miejskich wyposażonych w ekologiczne jednostki napędowe, przystosowane do dwupaliwowego zasilania. Docelowo wszystkie autobusy sieci Metrobus, także te starsze, mają być napędzone mieszanką CNG i biogazu (70%) oraz oleju napędowego (30%). Plany obejmują wprowadzenie 190 nowych lub odremontowanych autobusów do połowy 2016 roku. Miesięcznie na ulice ma wyjeżdżać 20 nowych lub odnowionych autobusów. Spółka Metrobus zainwestuje po 3 mln randów (waluta RPA) na jeden nowy autobus oraz łącznie 52 mln randów w modernizację dotychczas eksploatowanych autobusów. Nowe autobusy to brazylijskie Marcopolo zabudowane na niskopodłogowych podwoziach Mercedes-Benz, są wyposażone w monitoring oraz GPS, przekazujący aktualną lokalizację do centrum zarządzania czynnego przez całą dobę.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Johannesburg
RPA
Mercedes-Benz
Marcopolo
ekologia
ETZT
ETZT 2015
mobilność
zrównoważony transport
EcoMobility World Festival

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....