TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Trzaskowski: na razie nie planujemy podwyżki cen biletów komunikacji
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 10.01.2020 13:30:03
Trzaskowski: na razie nie planujemy podwyżki cen biletów komunikacji

Na razie nie planujemy takiej podwyżki – powiedział w piątek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, pytany o to, czy w stolicy podrożeją bilety komunikacji miejskiej. Dodał jednak, że "sytuacja zmienia się dramatycznie i dynamicznie".

"Nie mamy tego w budżecie, natomiast proszę pamiętać, że sytuacja zmienia się dramatycznie i dynamicznie, jeśli chodzi o rosnące ceny energii i przerzucanie kosztów na barki samorządów tego, co robi rząd. "Nie jestem w stanie przewidzieć, co rząd PiS-u nam zmaluje i wymyśli w ciągu najbliższych miesięcy" - mówił w piątek w programie "Gość Radia Zet", pytany o możliwą podwyżkę cen biletów komunikacji miejskiej.

Podkreślił, że przed nim jeszcze prawie cztery lata kadencji i nie twierdzi, że nigdy nie będzie żadnych podwyżek, oraz, że jest zwolennikiem tego, żeby "podwyżki były częściej, ale małe".

"Sytuacja, w której przez 7 lat czy 10 lat nie ma podwyżek, doprowadza do tego, że trzeba po tych 7 czy 10 latach wprowadzać podwyżki poważne, które powodują opór. W związku z tym, że rosną ceny energii, w związku z tym, że rosną koszty pracy i po prostu uważam za sensowne podnoszenie cen o 3 proc., 5 proc. czy 7 proc., a nie po 10 latach o 50 proc. czy 100 proc. Natomiast w tej chwili nie planujemy żadnej podwyżki" – zadeklarował Trzaskowski.

Na pytanie, od kiedy będzie dostępny "bilet seniora" dla kobiet od 60. roku życia (wśród obietnic wyborczych prezydenta stolicy był zapis: "Dostosujemy Bilet Seniora (50 zł za rok) do nowego wieku emerytalnego kobiet (60. rok życia)"), odparł, że jest kilka takich obietnic. "W związku z bardzo trudną sytuacją finansową analizujemy wszystkie warianty i będziemy podejmowali decyzję. To nie jest proste" – podkreślił.

Na początku stycznia radny Tomasz Żyłka (Koalicja Obywatelska) zwrócił uwagę, że w tym roku nastąpią podwyżki cen prądu. Prawdopodobnie zdrożeje również paliwo. "Choć nie zależy to od decyzji władz Warszawy, jednak w zdecydowany sposób przekłada się na rachunki, które płacą mieszkańcy za najem mieszkań, lokali użytkowych, za usługi oraz komunikację" – mówił radny. "Czeka nas podwyżka cen biletów komunikacji miejskiej – zapowiadał to już prezydent Rafał Trzaskowski. Moim zdaniem jest to konieczne. Ceny biletów będą rosły" - dodał.

Żyłka zaproponował, aby rozpocząć publiczną dyskusję na ten temat. "Dobrze by było, gdyby udało się zamortyzować podwyżkę cen biletów wynikającą ze wzrostu cen paliwa. Tramwaje i metro będą miały duży problem z powodu wzrostu cen energii elektrycznej" – ocenił.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
bilet
ZTM Warszawa
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....