TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Tunel pomiędzy gdańskimi dworcami otwarty
GDANSK.PL TransInfo.pl - Opublikowano: 15.04.2019 13:10:06
Tunel pomiędzy gdańskimi dworcami otwarty (foto: UMG)

Zakończyły się prace, które wymusiły na początku lutego br. zamknięcie fragmentu przejścia podziemnego pomiędzy gdańskim dworcami.

Wymieniona została już płyta stropowa oraz części ścian. Przeprowadzone prace mają pozwolić na bezpieczne korzystanie z tunelu przez wiele lat. Ta wiadomość na pewno ucieszy pasażerów, zwłaszcza komunikacji autobusowej. Od niedzieli, 14 kwietnia, można już korzystać z przejścia podziemnego prowadzącego na perony stacji "Gdańsk Główny" zarówno od strony miasta (ul. Podwale Grodzkie), jak i od dworca autobusowego (ul. 3 Maja). Zakończyły się bowiem prace związane z wymianą ścian oraz sufitu. W najbliższych miesiącach kontynuowane będą roboty wykończeniowe w tunelach oraz przebudowa peronu dalekobieżnego.

Nowe elementy konstrukcji zapewnią bezpieczne korzystanie z obiektu przez wiele lat. Na przebudowywany obecnie peron nr 1 będą prowadzić nowe schody. Przygotowano także miejsce pod montaż schodów ruchomych. Wybudowano także szyb windowy, w którym wkrótce pojawi się winda.

Przez ostatnie dwa miesiące niemożliwe było bezpośrednie przedostanie się z dworca kolejowego na autobusowy i odwrotnie. Trzeba było cofać się m.in. Do wysokości Huciska. By umożliwić całodzienne skomunikowanie dworca PKS z dworcem PKP i centrum miasta, ZTM wprowadził w tym czasie zmiany w kursowaniu autobusów linii 189 - zamiast kończyć bieg na Wałach Piastowskich/Dworcu Głównym, jechały przez Błędnik i ul. 3 Maja do dworca PKS. Tymczasowy przystanek końcowy znajdował się przy Cmentarzu Nieistniejących Cmentarzy, natomiast przystanek początkowy - przy wyjeździe z dworca PKS.

Dzięki inwestycji realizowanej właśnie przez PKP Polskie Linie Kolejowe, poprawić ma się estetyka oraz funkcjonalność tunelu oraz stacji kolejowej. Przejście oraz perony będą przystosowane do obsługi wszystkich pasażerów kolei. Ułatwieniem na peronach i w dojściu, zarówno dla osób z dużymi i ciężkimi walizkami, jak i tymi, którzy poruszają się na wózkach inwalidzkich, będą na pewno cztery windy oraz cztery pary schodów ruchomych. Zmodernizowane obiekty będą miały odpowiednie oznakowanie i ścieżki naprowadzające ze specjalną wypukłą fakturą.

"Rozkopany" obecnie peron nr 1, podobnie jak już przebudowany peron nr 2, będzie wyższy, z antypoślizgową nawierzchnią i lepiej oświetlony. Zamontowane zostaną tu nowe ławki, tablice informacyjne i zegary.

Inwestycja na stacji Gdańsk Główny realizowana jest w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko "Poprawa stanu technicznego infrastruktury obsługi podróżnych (w tym dostosowanie do wymagań TSI PRM), Etap II Gdańsk Główny." Wartość inwestycji wynosi 62 mln zł. Powinna zakończyć się w styczniu 2020 r.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdańsk
tunel
dworzec

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....